Jump to content

Prenamjena pomoćnog objekta u stambeni


maslinar0707

Preporučene objave

Dobar dan,

planiram renovirati pomoćni objekt ( garaža i ostava) cca 60 m². Objekt je legalan i izgrađen je cca 1,5 m od susjedne parcele (podjela zemljišta sa rodbinom je napravljena godinama poslije gradnje). Dali mogu kod rekonstrukcije (planiram srušiti stari i izgraditi novi) izgraditi objekt na kat sa stanom gore? Mogu formirati gr česticu za novi objekt stambene namjene i znam da moram angažirati projektanta i ishoditi dozvolu. Zanima me dali zbog blizine moram dobiti dopuštenje susjeda?

Unaprijed hvala,

pozdrav

 

uređeno: od maslinar0707
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 04. 2022. u 9:42, maslinar0707 je napisao:

Dobar dan,

planiram renovirati pomoćni objekt ( garaža i ostava) cca 60 m². Objekt je legalan i izgrađen je cca 1,5 m od susjedne parcele (podjela zemljišta sa rodbinom je napravljena godinama poslije gradnje). Dali mogu kod rekonstrukcije (planiram srušiti stari i izgraditi novi) izgraditi objekt na kat sa stanom gore? Mogu formirati gr česticu za novi objekt stambene namjene i znam da moram angažirati projektanta i ishoditi dozvolu. Zanima me dali zbog blizine moram dobiti dopuštenje susjeda?

Unaprijed hvala,

pozdrav

 

Što i kako možete (i možete li uopće) ovisi o prostornom planu u okviru kojeg se nalazi vaše zemljište. Što se tiče udaljenosti, kod većine (normalnih) planova ona je min. 3 metra o susjedne međe. Kod nekih je pak dozvoljeno doći do 1m ukoliko na toj strani ne postoji otvori. I tako... bez Odredbi prostornog plana - ništa :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija