Jump to content

Upis nepoznate osobe u katastar nakon smrti vlasnika


Coso89

Preporučene objave

Molim pomoć i moguće pojašnjenje. 

Nakon smrti vlasnika posjeda i dok traje raspodjela na nasljednike u katastru se pojavila nepoznata osoba kao vlasnik. 

Posjed se nalazi u Zagrebu, a upisivanje te nepoznate osobe kao vlasnika je obavljeno na sudu u Puli. 

Može li mi netko pojasniti kako se itko može upisati kao vlasnik bez pristanka nasljednika odnosno bez prethodne obavijesti nasljednika? U ovom slučaju se upisivanje dogodilo 5 mjeseci nakon smrti vlasnika i obavijest o upisu je stigla na ime i adresu preminulog, danas, 3 dana nakon upisa. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Coso89 je napisao:

Molim pomoć i moguće pojašnjenje. 

Nakon smrti vlasnika posjeda i dok traje raspodjela na nasljednike u katastru se pojavila nepoznata osoba kao vlasnik. 

Posjed se nalazi u Zagrebu, a upisivanje te nepoznate osobe kao vlasnika je obavljeno na sudu u Puli. 

Može li mi netko pojasniti kako se itko može upisati kao vlasnik bez pristanka nasljednika odnosno bez prethodne obavijesti nasljednika? U ovom slučaju se upisivanje dogodilo 5 mjeseci nakon smrti vlasnika i obavijest o upisu je stigla na ime i adresu preminulog, danas, 3 dana nakon upisa. 

 

Vlasnik posjeda? Ili je pokojnik bio u posjedu ali nije bio vlasnik ili je bio vlasnik i u posjedu? Tko je bio vlasnik prije i sada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokojnik je bio i vlasnik i u posjedu. 

Kako se čini u kuću je bilo provaljeno i sad je ta nepoznata osoba posjeduje kupoprodajni ugovor... 

Stvar je u tome što pokojnik to nikad nije potpisao pa ispada da je nakon smrti krivotvorena dokumentacija koju je ovjerio neki javni bilježnik. 

Odvjetnik sugerira da je borba oko toga duga i vrlo financijski zahtjevna. Malo mi je čudno da uz toliko nepotrebne birokracije netko može ilegalno oduzeti tuđi posjed u par dana i sad dokazivanje ilegalnosti postaje mukotrpna i skupa borba. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno je da je borba duga, ali financijski ćete imati plaćanje pristojbe te plaćanje grafološkog vještačenja (cca 1500 kn), ako zaista smatrate da je Ugovor krivotvoren, ne shvaćam zašto je problem to dokazivati u parnici i vratiti svoju zemlju? Ako izgubite spor, morate tom čovjeku platiti i njegovog odvjetnika, ali ako dobijete vraća Vam se sav uložen novac i on plaća Vašeg odvjetnika. 

 

Tu postoji i mogućnost kaznene prijave protiv te treće osobe kao i javnog bilježnika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani, 

dobio sam kuću i okućnicu temeljem doživotnog uzdržavanja od roditelja, ugovor je sastavljen kod javnog bilježnika i pribilježba je unesena u gruntovnicu, ali ne i u katastar, pa me zanima kako postati vlasnik u katastru, dali treba ovaj ugovor odnijeti isto u katastar?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija