Jump to content

Pravo na vlasništvo stana


StrašanLik

Preporučene objave

Poštovani,

radi se o stanu, naravno u RH. Imam brata, majka je preminula. Nisam u dobrim odnosima s ocem, dok brat je. Provedena je ostavinska rasprava u kojoj je otac tražio da se brat i ja odreknemo majčinog dijela stana u njegovu korist (pod prijetnjom da ako to ne napravimo - nećemo ništa više dobit). To smo napravili. Brat cijelo vrijeme (od svog rođenja) je upisan u taj stan, iako živi na drugoj lokaciji sa ženom. Nedavno sam saznao da je sad u taj stan upisana i bratova maloljetna kćer, pod izlikom da ženina majka (koja je vlasnica kuće gdje živi brat sa ženom) nikako da potpiše suglasnost da promijene adresu stanovanja. Pitanje glasi, može li činjenica da brat, a sada i njegova tek rođena maloljetna kćer, "žive" u tom stanu utjecati jednog dana na mogućnost nasljeđivanja tog stana ? Odnosno, može li se desiti da nemam pravo naslijediti niti jedan dio ?

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , StrašanLik je napisao:

Poštovani,

radi se o stanu, naravno u RH. Imam brata, majka je preminula. Nisam u dobrim odnosima s ocem, dok brat je. Provedena je ostavinska rasprava u kojoj je otac tražio da se brat i ja odreknemo majčinog dijela stana u njegovu korist (pod prijetnjom da ako to ne napravimo - nećemo ništa više dobit). To smo napravili. Brat cijelo vrijeme (od svog rođenja) je upisan u taj stan, iako živi na drugoj lokaciji sa ženom. Nedavno sam saznao da je sad u taj stan upisana i bratova maloljetna kćer, pod izlikom da ženina majka (koja je vlasnica kuće gdje živi brat sa ženom) nikako da potpiše suglasnost da promijene adresu stanovanja. Pitanje glasi, može li činjenica da brat, a sada i njegova tek rođena maloljetna kćer, "žive" u tom stanu utjecati jednog dana na mogućnost nasljeđivanja tog stana ? Odnosno, može li se desiti da nemam pravo naslijediti niti jedan dio ?

Hvala !

Mislim da ste izigrani od strane oca i brata,niste trebali se odreci svog dijela na ostavinski bez obzira sta je to tražio vaš otac.

Ali,ipak imate pravo na nužni dio,gdje ce vjerojatno vas brat dobiti ostalo,uglavnom vjerojatno da vas brat bude većinski vlasnik nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija