Jump to content

Prijenos imovine nakon nasljeđivanja iste


Athea

Preporučene objave

Pozdrav svima. Molila bih odgovor na slijedeće:

Suprug je napravio ugovor o doživotnom uzdržavanju sa svojim roditeljima, nakon smrti zadnjeg on nasljeđuje sve nekretnine i pokretnine. Nigdje nisam mogla naći informaciju da je točna i da sam sigurna da je to u skladu sa trenutnim zakonom.

Zanima nas u kojem vremenskom roku od smrti zadnjeg roditelje, tj. od trenutka kad naslijedi je zakonski dužan prenijeti sve stečeno na sebe u katastru i gruntovnici, znači da bude svugdje u sustavu vidljivo da ima na sebi nekretninu i auto?

Suprug je trenutno u blokadi, ( a i ja isto) pa nas zanima da li ima tu prostora da do tada riješi svoje dugovanje kako mu imovina ne bi bila oduzeta od strane FINA-e.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 06. 2022. u 8:56, Athea je napisao:

Pozdrav svima. Molila bih odgovor na slijedeće:

Suprug je napravio ugovor o doživotnom uzdržavanju sa svojim roditeljima, nakon smrti zadnjeg on nasljeđuje sve nekretnine i pokretnine. Nigdje nisam mogla naći informaciju da je točna i da sam sigurna da je to u skladu sa trenutnim zakonom.

Zanima nas u kojem vremenskom roku od smrti zadnjeg roditelje, tj. od trenutka kad naslijedi je zakonski dužan prenijeti sve stečeno na sebe u katastru i gruntovnici, znači da bude svugdje u sustavu vidljivo da ima na sebi nekretninu i auto?

Suprug je trenutno u blokadi, ( a i ja isto) pa nas zanima da li ima tu prostora da do tada riješi svoje dugovanje kako mu imovina ne bi bila oduzeta od strane FINA-e.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Pozdrav svima,

Ima li, molim vas, netko tko bi mi mogao odgovoriti na ovo moje pitanje?

 

Unaprijed  zahvaljujem

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija