Jump to content

Ugovor o radu - Edukacija - Vraćanje uloženog ????


KaubojX

Preporučene objave

U jednoj stavci "Ugovor o radu" stoji ako unutar vremenskog roka zaposlenik ¨iz osobnih razloga" otkaže isti, da je obavezan vratiti troškove edukacije.

Ok, to je potpisano.

Međutim, mene zanima kao zaposlenika što je najbolje raditi. Ne dolaziti na posao, zabušavati na poslu, da mi daju izvanredni otkaz,...još sam na tzv. probnom roku...jel mi mogu stopirati plaću radi tih troškova edukacije,....kako se izvući iz situacije?

 

Edukaciju nisam vidio, osim tobože one, da me oni kroz rad obučavaju za posao.

Ako mi daju otkaz, jel moram platiti tu edukaciju? Jel me mogu obustaviti plaću? Kako eventualni ostatak edukacije mogu potraživati od mene?

Žele mi dati poslove koji nisu i opisu mojeg dijela posla, a to ne želim raditi. Kako izbjeći to da radi osobnih razloga djem otkaz?

 

Znam, da kroz sud mogu potražiti financije od mene, al zbog male cifre, teško da će doći do toga.

 

Pravni komentar situacije??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprosti što pogledamo, ali ne znamo odgovor, pa ništa ne napišemo.

Nije prošao niti dan od postavljanja pitanja, što je poprilično kratki rok s obzirom na to da tu nitko nije plaćen za praćenje tema niti davanje odgovora.

Ako ti je hitno i ako želiš precizan odgovor, da, plati odvjetnika, a ako si već pitao na forumu, onda pričekaj ako i kada naleti netko tko zna, hoće i može odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija