Jump to content

Prodaja nekretnine


emka

Preporučene objave

Poštovani,

U slučaju prodaje nekretnine kako prvo postupiti.. da li kod bilježnika potpisati ugovor držati kod sebe, sa kupcem

otići u banku da prebaci novac pa mu dati ovjeren ugovor o  kupoprodaji  ili kako?

Da li je tako sigurno ili kupac niti ne treba čekati primjerak ugovora od mene i može ga uzeti od bilježnika??

Što je najsigurnije? Hvala puno i lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Daleee je napisao:

Jel se moze upisati kao vlasnik nekretnine ako nema tabularnu izjavu prodavatelja?

Korisnik Miran je već odgovorio a ovo sam upitao 

prije 17 sati , Daleee je napisao:

Nije, ali je problem sto ugovor ima ta osoba. Cini mi se da moze otici kod JB da mu ovjeri

zbog slučaja da je ovjeren tada bi kupac bio izvanknjižni vlasnik te eventualno mogao probati se uknjižiti tužbom u kojoj bi tražio da sudska odluka zamjeni taularnu izjavu. No to nije slučaj niti JB može samo tako ovjeriti ugovor bez prisustva prodavatelja ni iskazati istinitost postpisa onoga čije se knjižno pravo prenosi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 minuta, Spitfire je napisao:

Korisnik Miran je već odgovorio a ovo sam upitao 

zbog slučaja da je ovjeren tada bi kupac bio izvanknjižni vlasnik te eventualno mogao probati se uknjižiti tužbom u kojoj bi tražio da sudska odluka zamjeni taularnu izjavu. No to nije slučaj niti JB može samo tako ovjeriti ugovor bez prisustva prodavatelja ni iskazati istinitost postpisa onoga čije se knjižno pravo prenosi.

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija