Jump to content

Uspjeh s ovrhom blokiranog drustva


filip.lat

Preporučene objave

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Upit je nejasan.

Što ovo znači?

Isprike,

blokirano trgovačko društvo (d.o.o.) uspjelo je u ovrsnom postupku i ima pravmocno rjesenje o ovrsi protiv drugog trgovackog drustva.

obzirom da je drustvo koje je uspjelo u ovrsnom postupku u blokadi, zanima me koja je daljnja procedura?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, TonyBob je napisao:

Evo ja ću pojasniti, meni je jasno.
Društvo je blokirano ali je pokrenulo ovrhu i sada se traži način da se izvuče taj novac a da ne ode na dugove društva.

Ne, novac bi isao svakako na racun drustva. Pitanje je moze li blokirano drustvo vodit postupke izravne naplate ili postupak izravne naplate nije moguce vodit zbog toga sto je blokirano i primjenjuju se neka druga pravila zato sto je drustvo blokirano? Odnosno, da li se potrazivanje blokiranog drustva vise ne moze potrazivat jer se primjenjuju druga pravila koja vaze za blokirana drustva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, filip.lat je napisao:

Ne, novac bi isao svakako na racun drustva. Pitanje je moze li blokirano drustvo vodit postupke izravne naplate ili postupak izravne naplate nije moguce vodit zbog toga sto je blokirano i primjenjuju se neka druga pravila zato sto je drustvo blokirano? Odnosno, da li se potrazivanje blokiranog drustva vise ne moze potrazivat jer se primjenjuju druga pravila koja vaze za blokirana drustva?

Naravno da može  i smije  raditi naplatu svojih potraživanja iako je blokirano. Ne mijenja se ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija