Jump to content

Financijska pomoć onkološkim bolesnicima


danbudim89

Preporučene objave

Pozdrav,

Trenutno živim u kućanstvu sa dva nezaposlena roditelja, od kojih je jednom roditelju (ocu) nedavno dijagnosticiran karcinom pluća te se trenutno liječi i odlazi na kemoterapije.

Zanima me imaju li onkološki bolesnici pravo na kakvu financijsku pomoć/naknadu?

Molim Vas da me uputite kako to ostvariti.


Lp

Danijel

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 08. 2022. u 10:51, danbudim89 je napisao:

Pozdrav,

Trenutno živim u kućanstvu sa dva nezaposlena roditelja, od kojih je jednom roditelju (ocu) nedavno dijagnosticiran karcinom pluća te se trenutno liječi i odlazi na kemoterapije.

Zanima me imaju li onkološki bolesnici pravo na kakvu financijsku pomoć/naknadu?

Molim Vas da me uputite kako to ostvariti.


Lp

Danijel

Hvala puno na odgovoru.

To sam vec napravio.

Pokusao sam takoder u meduvremenu izguglat neke odvjetnike ili pravnike koje se bave tom tematikom da me u ovom slucaju zastupaju, ali nigdje na web stranicama ne vidim da se bave radnim i socijalnim pravom.

Mozete me mozda uputiti na neke odvjetnike/pravnike/web stranice odvjetnickih ureda koji se bave takvom tematikom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema potrebe za odvjetnikom. Sa stranica CZSS isprintaj obrazac za pravo na osobnu invalidninu ili pomoć i njegu (svejedno je jer vještak utvrđuje stvarno stanje). Na obrascu na dnu piše sve što je potrebno prikupiti uz zahtjev. Sve zajedno predaš u CZSS, koji će Vas sigurno poslati na vještačenje u ZOSI po kojem nalazu će odlučiti ili odbiti vrstu pomoći (troškova svih državnih pristojbi si oslobođen a vrstu pomoći već predloži vještak. Također ovo što si napisao velike su šanse za neku vrstu pomoći. Isto tako mislim da se malo duže čeka na red za vještačenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija