Jump to content

Hrvi trajno/ pravo na dionice


leona333

Preporučene objave

Pozz...Imam pitanje u svezi  dionica za Hrvi zanima me dali su ikoga od vas  odbili iz Cepa jer je prošao rok od pravomoćnog rješenja i dali negdje u zakonu piše da su osobe koje dobiju status Hrvi trajno trebale biti obaviještene iz ureda državne uprave, fonda hrvatskih branitelja  ??? ili se to pravo ostvaruje slučajno?

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 09. 2022. u 22:20, leona333 je napisao:

Pozz...Imam pitanje u svezi  dionica za Hrvi zanima me dali su ikoga od vas  odbili iz Cepa jer je prošao rok od pravomoćnog rješenja i dali negdje u zakonu piše da su osobe koje dobiju status Hrvi trajno trebale biti obaviještene iz ureda državne uprave, fonda hrvatskih branitelja  ??? ili se to pravo ostvaruje slučajno?

Hvala na odgovoru.

Poz, ja kad mi je rješenje o hrvi postalo pravomoćno onda su mi odma iz ureda za branitelje poslali i za dionice..i onda sam zvao pa su mi rekli da u roku od 6 miseci od pravomoćnog rješenja predam zahtjev za dionice..tako da samo predao u 2 misecu, pa sam zvao prošli tjedan rekli su mu da joj rješavaju 2021 godinu tj.12/ 2021..i da će rješenje poslati kući kad bude obrađeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem ja vas samo zakon je na njihovoj strani jer  u cl. 131. Zakona o hrvatskim braniteljima piše da od pravomoćnosti rješenja rok za dodjelu odnosno zahtjev za dionica je 6 mj., a što se tiče da te moraju obavijestiti nema tog članka u zakonu, na kraju eto u pravu je gospođa iz Cerpa koja kaže ....prošla baba sa kolačima. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
Dana 19. 09. 2022. u 22:20, leona333 je napisao:

Pozz...Imam pitanje u svezi  dionica za Hrvi zanima me dali su ikoga od vas  odbili iz Cepa jer je prošao rok od pravomoćnog rješenja i dali negdje u zakonu piše da su osobe koje dobiju status Hrvi trajno trebale biti obaviještene iz ureda državne uprave, fonda hrvatskih branitelja  ??? ili se to pravo ostvaruje slučajno?

Hvala na odgovoru.

Pozdrav!

I ja sam zakasnio s rokom od 6 mj. ,zvao sam Ministarstvo,kažu mi da im se svaki dan jave bar dva branitelja s istim problemom.

Pitao sam,ako nas se skupi mnogo hoce li nam javiti da imamo opet pravo traziti?

Za sad ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , ddamir je napisao:

Pozdrav!

I ja sam zakasnio s rokom od 6 mj. ,zvao sam Ministarstvo,kažu mi da im se svaki dan jave bar dva branitelja s istim problemom.

Pitao sam,ako nas se skupi mnogo hoce li nam javiti da imamo opet pravo traziti?

Za sad ništa.

Neznam iz kojeg razloga ste propustili rok za dionice nije mi jasno zašto vas nije nitko uputio kad ste ostvarili pravo hrvi morao vam je netko reči šta treba raditi i u kojem roku zar je toliko teško otvoriti vrata ureda za branitelje u vašem mjestu saznati o svojim pravima koje ste statusom hrvi ostvarili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , huskyCRO je napisao:

Neznam iz kojeg razloga ste propustili rok za dionice nije mi jasno zašto vas nije nitko uputio kad ste ostvarili pravo hrvi morao vam je netko reči šta treba raditi i u kojem roku zar je toliko teško otvoriti vrata ureda za branitelje u vašem mjestu saznati o svojim pravima koje ste statusom hrvi ostvarili.

Po pravomoćnom rješenju dobije se formular za dionice, koji ako se ne varam mora podnijeti u 6 mjeseci. Što nije malo vremena. Dosta sam čekao da dobijem skoro 1 god, ali evo prekjučer mi stiglo. 

Žena iz ureda me upozorila baš na to da ne zakasnim s rokom za predaju formulara. Ispuni se par stavki oko osobnih podataka i poštom proslijedi na MB

uređeno: od Nixon1973
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , huskyCRO je napisao:

Neznam iz kojeg razloga ste propustili rok za dionice nije mi jasno zašto vas nije nitko uputio kad ste ostvarili pravo hrvi morao vam je netko reči šta treba raditi i u kojem roku zar je toliko teško otvoriti vrata ureda za branitelje u vašem mjestu saznati o svojim pravima koje ste statusom hrvi ostvarili.

nisam dobio pravomocno,nego trajno sa txt da sve podlijeze komisiji u Zg.to sam saznao neki dan da se lokalno potvrđuje nakon cca mj. dana.

Zakon sam procitao ofrlje,nisam primjetio nigdje rok od 6 mj.

Da po sili zakona moraju javiti i odraditi dionice bi bile neupitne...

Tako da,moja greska,nisam pazio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija