Jump to content

Pokretnina iza pokojnika


B23

Preporučene objave

Pokojni ujak je ugovorom o doživotnom uzdržavanju ostavio stan sinu svog nećaka, iza njega je ostalo auto, kojeg se "navodno" njegova kćer odrekla

Nas je uvjeravala da se odrekla u korist našeg sina, međutim kada se kontaktiralo j.b. ona nam je rekla da on tj. sin naš nema ništa s tim autom.

Kćer i dalje ne dolazi niti uzima auto kojem je u međuvremenu istekla registracija. Da li netko zna kako saznati da li se ona odrekla auta i ako je što napraviti da bi se to auto prepisalo na sina.

ili u stvari kome je sada to auto pripalo ako se ona uopće odrekla, tj kome se obratiti po tom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, B23 je napisao:

Znam, pokušala sam kod javnog bilježnika

Rješenje o nasljeđivanju tražite od nadležnog Općinskog suda, a ne od JB.

prije 2 minuta, B23 je napisao:

ali me blago rečeno otkantao da mi nemamo ništa s tim

Ne govori on to bezveze, očito ostavinski postupak nije proveden kako je Vama rečeno.

prije 3 minuta, B23 je napisao:

koliko sam čitala ako se prvi nasljedni red odrekne nasljedstva, dužnost

javnkog bilježnika je da pozove ostale nasljednike znači treći red, ako sam dobro razumjela

Ne, ako se nasljednik odrekao u nečiju korist od sunasljednika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, ne znam da li je to opravdani interes, pošto ne znam da li se kći odrekla auta kod j.b. iako je rekla da je, a auto stoji u dvorištu, istekla registracija, auto trune, nitko ne dolazi po njega, i susjedi se ljute jel zauzima parkirno mjesto, i bojim se da će na kraju komunalni redari odvesti auto, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija