Jump to content

Poziv na rociste vezano uz uvjetni otpust


osoarrogant23

Preporučene objave

Postovani,

Upravo sam dobio pismo od zupanijskog suda da me pozivaju ma rociste vezano uz uvjetni otpust. Pravila uvjetnog otpusta postuje i javljam se redovito na probaciju. Sto bi ovaj poziv mogao znaciti? Znaci li mozda da sam dobio novo kazneno djelo zbog kojega ce mi oduzeti pravo na uvjetni otpust i vratiti me u zatvor? U pismu je isto tako navedeno krivo ime, zamijenili su č sa š, mogu li to zbog toga izbjeći iako sam vec potpisao pismo postaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Irmgard je napisao:

Ako moguce, uzmite si odvjetnika za kazneno pravo , koji ce i prije rasprave saznati o cemu se radi i za vrijeme rasprave Vas zastupati i Vas interes.

Kontaktirao sam odvjetnika koji me je zastupao prvobitno i on je rekao kako u sustavu gdje je provjerio pise da je u pitanju nekakva rasprava o troskovima vjestacenja. To onda valjda znaci da ne moze biti nista lose?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da super , nista lose nìje, znaci nista o opozivu uvjetne kazne , hvala Bogu.

Troskove sudskog vjestanje vjetovatno hoce sud da Vi platite , ali ako trenutno napr. nemate primanja onda ce Vas odvjetnik to i reci ili pisati sudu da te troskove snosi drzavni proracun RH iz tog razloga.

I gotova prica za Vas.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Irmgard je napisao:

Da super , nista lose nìje, znaci nista o opozivu uvjetne kazne , hvala Bogu.

Troskove sudskog vjestanje vjetovatno hoce sud da Vi platite , ali ako trenutno napr. nemate primanja onda ce Vas odvjetnik to i reci ili pisati sudu da te troskove snosi drzavni proracun RH iz tog razloga.

I gotova prica za Vas.

 

Može citat odredbe gdje ste to pročitali? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete od prvostupanjskog suda pokušati zatražiti oslobođenje od plaćaja troškova na temelju čl. 148. st. 6. ZKP-a te priložiti zahtjevu odgovarajuće isprave kojima dokazujete loše i promijenjeno financijsko stanje, pa će sud reći svoje.

prije 18 sati , legalex je napisao:

Može citat odredbe gdje ste to pročitali? 

Možete od prvostupanjskog suda pokušati zatražiti oslobođenje od plaćaja troškova na temelju čl. 148. st. 6. ZKP-a te priložiti zahtjevu odgovarajuće isprave kojima dokazujete loše i promijenjeno financijsko stanje, pa će sud reći svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Irmgard je napisao:

Možete od prvostupanjskog suda pokušati zatražiti oslobođenje od plaćaja troškova na temelju čl. 148. st. 6. ZKP-a te priložiti zahtjevu odgovarajuće isprave kojima dokazujete loše i promijenjeno financijsko stanje, pa će sud reći svoje.

Možete od prvostupanjskog suda pokušati zatražiti oslobođenje od plaćaja troškova na temelju čl. 148. st. 6. ZKP-a te priložiti zahtjevu odgovarajuće isprave kojima dokazujete loše i promijenjeno financijsko stanje, pa će sud reći svoje.

Hvala! Međutim, čini se da je priča daleko od gotove, kako ste rekli. Pogotovo kad se pročita čl. 148a ZKP-a. Svakako je upitno i o kakvom se to ročištu radi, jer odluka o troškovima postupka se donosi u presudi, a iznimno rješenjem u roku 3 mj.  Gospodin je na uvjetnom otpustu, što znači da je kaznu već izdržavao pa je pušten (osim ako nije nešto krivo napisao), što znači da je taj rok davno protekao. Isto tako bi se moglo raditi o ročištu zbog razloga iz čl.148a ZKP, jer možda postoje saznanja da sad ima prihode dostatne da namiri nastale troškove. U svakom slučaju, ne čini se baš tako jednostavno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 30. 10. 2022. u 16:24, legalex je napisao:

Hvala! Međutim, čini se da je priča daleko od gotove, kako ste rekli. Pogotovo kad se pročita čl. 148a ZKP-a. Svakako je upitno i o kakvom se to ročištu radi, jer odluka o troškovima postupka se donosi u presudi, a iznimno rješenjem u roku 3 mj.  Gospodin je na uvjetnom otpustu, što znači da je kaznu već izdržavao pa je pušten (osim ako nije nešto krivo napisao), što znači da je taj rok davno protekao. Isto tako bi se moglo raditi o ročištu zbog razloga iz čl.148a ZKP, jer možda postoje saznanja da sad ima prihode dostatne da namiri nastale troškove. U svakom slučaju, ne čini se baš tako jednostavno.

 

Da, meni nije jasno zasto je uopce isprva bilo naredeno da platim te troskove, jer sam vec platio troskove sudenja u iznosu od 2000 kn. Ne znam koliko su troskovi psihijatrijskog vjestacenja, no ja nemam prihode tako da ne znam kako ce me opet traziti da placam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija