Jump to content

Godišnji odmor pravo na povlačenje odluke


kahi

Preporučene objave

Poštovani,

dobili smo dopis od poslodavca da kad predajemo zahtjev za  godišnji odmor da moramo najaviti 15 dana prije. Isto vrijedi i za 1 dan godišnjeg ako nam zatreba. 
Na primjerku zahtjeva je navedeno da poslodavac može povući tu odluku  o korištenju godišnjeg odmora u slučaju promijenjenih poslovnih okolnosti.

Postoji li zakonski rok u kojem poslodavac treba javiti da ipak ne możemo koristiti godišnji  odmor npr 1 dan godišnjeg ,  jer je u više navrata u zadnji čas ( dan prije korištenja) otkazao 1 dan godišnjeg koji mi je trebao zbog obveza koje sam trebala obaviti ili može bilo kada povući zahtjev tj u zadnji čas?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, kahi je napisao:

dobili smo dopis od poslodavca da kad predajemo zahtjev za  godišnji odmor da moramo najaviti 15 dana prije

Poslodavac mora radnika najmanje petnaest dana prije korištenja godišnjeg odmora obavijestiti o trajanju godišnjeg odmora i razdoblju njegova korištenja, pa sukladno tome i od Vas traži isto.

prije 1 sat, kahi je napisao:

Isto vrijedi i za 1 dan godišnjeg ako nam zatreba. 

Zakon o radu kaže da jedan dan godišnjeg odmora radnik ima pravo, uz obvezu da o tome obavijesti poslodavca najmanje tri dana prije njegova korištenja, koristiti kada on to želi, osim ako posebno opravdani razlozi na strani poslodavca to onemogućuju.

prije 1 sat, kahi je napisao:

Postoji li zakonski rok u kojem poslodavac treba javiti da ipak ne możemo koristiti godišnji  odmor npr 1 dan godišnjeg ,  jer je u više navrata u zadnji čas ( dan prije korištenja) otkazao 1 dan godišnjeg koji mi je trebao zbog obveza koje sam trebala obaviti ili može bilo kada povući zahtjev tj u zadnji čas?

Da i ne. Rok bi bio petnaest dana prije korištenja, osim ako posebno opravdani razlozi na strani poslodavca to onemogućuju. 

Da li poslodavac raspored korištenja godišnjeg odmora utvrđuje najkasnije do 30. lipnja tekuće godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija