Jump to content

Što sad?


KOLJO

Preporučene objave

Poštovani, obraćam se po prvi puta u svezi prava koja se stječu statusom HRVI- a.

Prije 20 tak dana dobio sam riješenje o 20 % za stalno. Inače sam već 8 godina u mirovini.

Opća nesposobnost s 100% tjelesnim oštećenjem organizma. Sve mi izgleda kao "Šuma Striborova" pa vas molim da mi date savjet kako dalje. 

Imam li pravo na dodjelu udjela i kome se obratiti s tim rješenjem. poto su mi na komisiji kazali kako bi trebao imati nešto veću mirovinu.

Sve vas braćo ozdravljam i ispričavam se ukoliko sam na krivoj adresi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, KOLJO je napisao:

Poštovani, obraćam se po prvi puta u svezi prava koja se stječu statusom HRVI- a.

Prije 20 tak dana dobio sam riješenje o 20 % za stalno. Inače sam već 8 godina u mirovini.

Opća nesposobnost s 100% tjelesnim oštećenjem organizma. Sve mi izgleda kao "Šuma Striborova" pa vas molim da mi date savjet kako dalje. 

Imam li pravo na dodjelu udjela i kome se obratiti s tim rješenjem. poto su mi na komisiji kazali kako bi trebao imati nešto veću mirovinu.

Sve vas braćo ozdravljam i ispričavam se ukoliko sam na krivoj adresi.

Prvo trebaš ići na komisiju koja će Ti odrediti vojni dio ,a time i veću mirovinu.

Udjele si davno dobio a imaš pravo na dionice sukladno postotku invalidnosti.prošetaj se do najbližeg ureda za branitelje i zatraži obrazac za dodjelu dionica koji ćeš ispuniti i poslati određenoj instituciji.i naravno čekati ( i dočekati ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto možda mala pomoć,u ured za branitelje po obrazac za dionice,isti neka vam pomognu ispunit i preporučeno poslati u CERP. A što se tiče mirovine vjerovatno imate i omjere za rat-mir,kažete da ste u mirovini već 8god,e tu morate dat vise podataka ako imate izgleda za veći iznos mirovine. A tu vam može pomoć poštovani profesor,samo trebate dat podatke,staž,prosječni vrijednosni bod itd 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , KOLJO je napisao:

Evo poslika sam 

1667938141948.jpg

iz ovoga što ste priložili Vi niste imali "ratni" dio tzv.omjer........morate napraviti kod doktora opče prakse novu invalidsku obradu ,gdje prilazete to rješenje i novu medicinsku dokumentaciju i idete ponovo na mirovinsku invalidsku komisiju kao što ste već bili prilikom umirovljenja s tim da bi sad trebali na toj komisiji dobiti i dio u svezi rata i tek tada kad to dobijete (a to će potrajati mjesecima) se pravi novi obračun mirovine.....bez toga ovo rješenje o invalidnosti vam ne znači ništa što se tiče visine mirovine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija