Jump to content

Jesam li ja kriv ili poslodavac?


Orpheus

Preporučene objave

Pozdrav,

Zanima me jedan prekršaj na radnom mjestu gdje mi je policija pisala kaznu za počinjenje prekršaja kojeg između ostalog namjeravam osporavati i time da sam slijedio uputu poslodavca, za što imam dokaze, te stoga tvrdim da ako itko treba odgovarati, da je to onda poslodavac čije sam upute slijedio, a ne ja.

Može li taj argument proći na sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam u uredu imao tzv. zaštitnu masku. A u službenom mailu kojeg smo dobili lijepo piše da obavezno nosimo maske kad se krećemo po zgradi, jedino da ako nas je više u uredu, da se onda dogovorimo oko toga.

A kad mi je pisana kazna, nije bio kolega s kojim dijelim ured unutra taj dan, a i da jest, kaže u mailu da se u tom slučaju dogovorimo oko nošenja, a ne da nosimo.

Ja sam u uredu bio sam, onda su došli predstavnici poslodavca s policijom u vezi radnog spora kojeg imam s poslodavcem, i policija mi je pisala kaznu.

uređeno: od Orpheus
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , 1986 je napisao:

Generalno, ako postoji Zakon koji te obavezuje na nešto, on je uvijek iznad nekakvog internog akta, ili interne odluke koja te na to isto ne obavezuje, nebitno radi li se o medicinskoj masci, ili bilo čemu drugom.

Ok, hvala.

A sad me zanima još nešto...naime, poslodavac je u praksi, za što imam videosnimku kao dokaz, dozvoljavao svojim miljenicima, špijunima, ulizicama i sl. među zaposlenicima nenošenje tzv. zaštitnih maski, što predstavlja kršenje Zakona o suzbijanju diskriminacije, a osobito se to može primijeniti u odnosu na čl. 7. navedenog zakona gdje piše da nitko ne smije biti doveden u nepovoljniji položaj time što je, među ostalim, odbio nalog za diskriminatornim postupanjem (dakle u ovom slučaju bi to bio ja, koji nisam htio nositi masku, i na taj način postupiti diskriminatorno u odnosu na mene samoga :) :)). Naime, na konkretnoj snimci me jedan privilegirani djelatnik koji ne nosi masku (vidljivo na snimci) proziva za nenošenje maske, pri čemu nastupa i prilično agresivno prema meni (to je bilo dva ili tri dana prije ovog događaja i u vezi je s tim događajem).

I još jedna stvar; s obzirom na to da je ovo samo djelić argumenata koje želim iznijeti na sudu, zanima me kakva je sudska praksa s obzirom na snimanje rasprave, doveo bih svog snimatelja. :):)

uređeno: od Orpheus
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Orpheus je napisao:

I još jedna stvar; s obzirom na to da je ovo samo djelić argumenata koje želim iznijeti na sudu, zanima me kakva je sudska praksa s obzirom na snimanje rasprave, doveo bih svog snimatelja

Velika vjerojatnost je da se radi o neovlaštenom snimanju. Recite nešto više o ovom snimanju? Da li su osobe koje su snimane obaviještene da se snimaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Velika vjerojatnost je da se radi o neovlaštenom snimanju. Recite nešto više o ovom snimanju? Da li su osobe koje su snimane obaviještene da se snimaju?

Naravno, snimao sam mobitelom tako da se vidi da se snima, a ne poskrivečki. Pritom sam imao običaj i reći da snimam sukladno zakonu i uputi odvjetnika jer je dozvoljeno snimanje na javnom mjestu, posebno u danoj situaciju s obzirom na radni spor. I još je dotični bez maske izvršio kazneno djelo prisile jer mi je rekao da prestanem snimat, na što sam rekao da snimam sebe (kao što i jesam, s obzirom na to da sam bio svjestan tog s kim imam posla i kako bih izbjegao eskakaciju, iako je nešto prije toga "prošao kroz kadar" također bez maske dok sam razgovarao s jednim drugim djelatnikom i snimao razgovor s mobitelom usmjerenim prema tom drugom djelatniku). Onda kad mi je rekao to za masku (a ja njemu da gdje je njemu maska) i da prestanem snimat je naglo i prijeteći krenuo prema meni, govoreći da će mi uzet mobitel i razbit ga, što sam nekako brzinski uspio snimit (i njegovo lice bez maske, i zvučni zapis izrečene prijetnje) prije nego što sam u zadnji čas uklonio mobitel kako bih izbjegao eskalaciju, a on se zaustavio ispred mene, odustavši od prijetnje, ali učinkovito izvršivši kazneno djelo prisile.

uređeno: od Orpheus
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 11. 2022. u 21:27, Orpheus je napisao:

Pozdrav,

Zanima me jedan prekršaj na radnom mjestu gdje mi je policija pisala kaznu za počinjenje prekršaja kojeg između ostalog namjeravam osporavati i time da sam slijedio uputu poslodavca, za što imam dokaze, te stoga tvrdim da ako itko treba odgovarati, da je to onda poslodavac čije sam upute slijedio, a ne ja.

Može li taj argument proći na sudu?

Ako je država propisala da se u tom uredu moraju nositi maske (i djelatnici i građani-stranke) onda si ti kriv a poslodavac će odgovarati zato što to nije kontrolirao i što je donio takvu uputu.

Šema sa snimanjem i nekakvom prisilom nema veze sa tvojim prekršajem tj. suca neće interesirati "ostali" jer nisu ni optuženi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija