Jump to content

Podstanar ne placa najam, sto dalje?


Čonto

Preporučene objave

Poštovanje,

 

molim pomoć.

U 9mj sklopljen je najam s hrvatskim državljaninom s prebivalištem u Švedskoj. Njemu i njegovoj supruzi (državljanka Švedske) dozvolili smo prijavu boravišta. Prema njegovim riječima iako ne piše u ugovoru, maloljetna djeca žive s bakom i djedom u Švedskoj gdje idu u školu i povremeno dolaze u Hrvatsku. Kako gospodin već nije platio 2 najamnine, a dala sam mu rok još 2 dana, zanima me kako postupiti ako ne plati, tj. kako ih izbaciti?

U Ugovoru stoji sljedeće:

Najmodavac može jednostrano raskinuti ovaj Ugovor prije isteka ugovorenog roka i odmah stupiti u posjed predmeta najma u slučaju da najmoprimac koristi predmet najma suprotno propisima RH i ovog Ugovora, osobito ako najmoprimac ne plati u ugovorenom roku najamninu i druge ugovorene troškove.

Ugovor nije potpisan kod javnog bilježnika (jer mi živimo u drugom gradu), ali imam original ugovora. Najam je prijavljen poreznoj upravi. 2 kopije Ugovora ovjerene su u javnog bilježnika i poslane Najmoprimcu.

Molim Vas da mi date savjet što i kako? Kada ih mogu iseliti? Mogu li im odjaviti boravište kao vlasnik stana?

 

Hvala na odgovoru

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija