Jump to content

Nakon izmjere geodeta, razlika u zemljistu 2%


habibi12

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Kupio sam kucu sa zemljistem i dodatno zemljiste pored.

Zemljiste sa kucom je oko 1300m2.

Prilikom kretanja u izradu gradjevinske dozvole, izasli su geodeti i napravili izmjeru zemljista i pojavilo se odstupanje od oko 2%, odnosno na jednom kutu zemljista je ograda vani oko 2m i onda se vraca na nulu prema iducem kutu, tako da je zapravo velicina zemljista van gabarita izrazito mala, odnosno oko 25m2.

Ta ograda je tamo sigurno 40-50 godina i siri se zapravo samo na gradsko zemljiste. 

Uz tu ogradu je i kanal kao i cuprija.

To ima oznaku kao i put, ali se radi od 10m sirokoj uvali do puta, kao sto je vidljivo na slikama.

Isto tako na staroj karti to prosirenje je koliko se meni cini ucrtano, kao sto ce se vidjeti na slici.

Problemi:

Papiri su prije skoro 2 godine predani u grad na odobravanja gdje sam ja spreman platiti tu razliku od 20ak m2, i na sto su mi oni rekli da nece biti problem samo planiraju prodati jos parcela u toj ulici pa kad to zavrse onda ce znati po kojoj cijeni da mi to prodaju ali to ce biti uskoro.....!?!?

I evo nas sad skoro dvije godine kasnije, otisao opet danas u grad nakon godinu i pol, i da ispadne da nije da oni nisu za ali ne znaju kada ce ici prosirenje ceste (slijepa ulica) i da mi ne mogu to dati jer sta ako im bude trebalo?!?!? I da to moze biti jos 10 godina cekanja!!?!

To rade dvije zene, koje nemaju pojma o logici i iskreno ih boli ona stvar i to je problem.

Taj ucrtani put ili kako se vec zove, prostor izmedju zemljista sa lijeve i desne strane je oko 4-5m sirine cijelom duzinom ulice, a na mom djelu je 15m, i sad ce oni tu napraviti odmoriste za kamione?!? Nema veze s vezom.

Ja njima objasnjavam da je u prvobitnom planu, sto se vidi na karti od prije 50 ili vise godina, predvidjeno da cesta ide uz ogradu i prati tu liniji, ali zbog nekog razloga su napravili cestu koja je odmaknuta i na tom djelu i sada ima puno blazi zavoj.

Zbog toga je ta uvala, to je jasno.

I ja to njima pokusam objasniti jer sam to sve proucavao mjesecima, ali one pricaju nebuloze i nepovezane stvari jer ne razumijiu nista o tome,ali eto rade taj dio posla zahvaljujuci HDZ-u.

Susjed pored se slaze sa izmjerom, drugi susjed zemljistu sam ja :), i ja se slazem sa tim, jedino u gradu su bagra.

Koje su moje opcije da se izborim za to pravo unutar 5% odstupanja?

Da li dosjelost ima tu kakvu mogucnost?

Da li se mogu kome zaliti?

Nisam nista pismeno dobio, i trazit cu svakako ali nemam pojma uopce sto da napisem u mailu? 

I da se razumijemo, nije meni do 25m2, sveukupnon su ta zemljista preko 2000m2, ali mi je do toga da ne moram rusiti ogradu i povlaciti unutra, uz nju su i 60 sadnica lovor visnje koje su sad oko 1.5m visine, drvo oraha koje bi morao rusiti, cuprija itd itd.

Zbog pisljivih 25m2.

 

Hvala vam unaprijed

 

Slike:

https://ibb.co/HCT2cFZ
https://ibb.co/60G3R4x

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasnik ima pravo svoju nekretninu ne prodati i za to ne treba dati objašnjenje. I tu je kraj priče.

Ali je vaš post pun uvreda na račun službenica u gradskoj upravi što je nedopustivo ponašanje u ophođenju među kulturnim ljudima kao i  za ovaj forum koji nastoji svakom pomoći i vjerovatno nitko nije želio komentirati vaše pitanje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija