Jump to content

Uvecanje postojece mirovine,dvo


zelj.cepo

Preporučene objave

prije 39 minuta, prof je napisao:

Poštovani,

nemate nikakva prava na starosnu mirovinu po braniteljskom zakonu, dok se ne zaposlite na ugovor o radu i skupite 12 mjeseci efektivnog radnog staža. Može i rad na pola radnog vremena (4 sata) ali onda tako trebate raditi najmanje 24 mjeseca. 

Hvala na odgovoru! Zaposlen sam na pola radnog vremena za tri mjeseca cu napunit 24mjeseca,sta mi je potom cinit,trazit ponovni izracun mirovine,i pozvat se na status dragovoljca i borbeni sektor,naravno dokumentirat. Da napomenem 56 godina,36 mirovinskog staza i 8 mjeseci.lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ovako mi je teško odgovoriti kad niste objavili koliko i kojeg beneficiranog staža imate iz rada (12/15, 12/16 ili 12/18) i koliko Vam je priznato dana borbenog sektora i imate li status dragovoljca. Jeli Vam je poznat prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž i najpovoljniji vrijednosni bod od 1998 do umirovljenja. Trebali bi ih imati u Rješenju o priznavanju prava na mirovinu po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS.

Imate li pristup e građanin ?

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , prof je napisao:

Poštovani,

ovako mi je teško odgovoriti kad niste objavili koliko i kojeg beneficiranog staža imate iz rada (12/15, 12/16 ili 12/18) i koliko Vam je priznato dana borbenog sektora i imate li status dragovoljca. Jeli Vam je poznat prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž i najpovoljniji vrijednosni bod od 1998 do umirovljenja. Trebali bi ih imati u Rješenju o priznavanju prava na mirovinu po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS.

Imate li pristup e građanin ?

Prije svega hvala na odgoviru,pokusacu bit ko konkretniji u mirovinu sam otisao kao dvo 2014god,ukupni mirovinski staz 36,08 mj. Staz osiguranja iz čl25 ZOM iznosi 27god.10mj. U rjesenju koje sam dobio 2015 o razdvajanju mirovine stoji: Dio mirovine ostvaren prema pisebnom propisu iz mirov osiguranja iznosi 1514,89kn. Dio mirovine ostvaren  na temelju staza osiguranja iznosi 1475,51.  Ukupna svota mirovine 2990,40. Faktor preracuna prema čl80.st.4.točki11,12 ZOMO-a iznosi 0,65 Dio mirovine ostvaren po posebnom propisu,Osobni bodovi za ovaj dio mirovine prema čl 80.st 3.ZOMO-a iznosi 24,2205 te su osnova za uskladjivanje mirovine čl 94.st1.ZOMO. Imam priznat status Dragovoljca,i 1700 dana borbenog sektora.dali imam pravo na 40% uvecanja osobnog boda tj faktora za izracun mirovine 30% na borbeni sektor i dane,i 10% na status Dragovoljca.hvala vam jos jednom na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , zelj.cepo je napisao:

U rjesenju koje sam dobio 2015 o razdvajanju mirovine stoji: Dio mirovine ostvaren prema pisebnom propisu iz mirov osiguranja iznosi 1514,89kn. Dio mirovine ostvaren  na temelju staza osiguranja iznosi 1475,51.  Ukupna svota mirovine 2990,40. Faktor preracuna prema čl80.st.4.točki11,12 ZOMO-a iznosi 0,65 Dio mirovine ostvaren po posebnom propisu,Osobni bodovi za ovaj dio mirovine prema čl 80.st 3.ZOMO-a iznosi 24,2205 te su osnova za uskladjivanje mirovine čl 94.st1.ZOMO.

Poštovani,

oprostite ali ne to rješenje, nego prvo Rješenje o priznavanju prava na mirovinu po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS,  tamo je pvb i nvb od 1998 do umirovljenja kao i ostali podaci koje sam tražio.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 39 minuta, prof je napisao:

Poštovani,

oprostite ali ne to rješenje, nego prvo Rješenje o priznavanju prava na mirovinu po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS,  tamo je pvb i nvb od 1998 do umirovljenja kao i ostali podaci koje sam tražio.

Nemogu trenutno naci to rjesenje,ali danas sam mal guglo i naiso na neka rjesenja koja u ovoj mojoj situaciji neidu u prilog.Koliko sam shvatio da nemam pravo po ni jednoj osnovi za uvecanjem mirovine kao dvo i po zakonu o umirovljenju dvo i policiski sluzbenika,moja trenutna mirovina je sada sa ovim uskladjivanjima 3.800,00kn pa tako da idem po nekoj drugoj osnovi vjerujem da nebi puno vise dobio,trenutno radim na pola radnog vremena 22 mjeseca pa kad budem navrsio 24 koliko sam shvati  migu trazit ponovni izracun,sad neznam dal bi to sta bilo povoljnije i koja bi to onda bila mirovina ova je sada po čl 6 dvo i pol sluzbebika.vama hvala ljepo na dobroj voji za pomoc u rjesavanju mog problemcica,i svako dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

nisu Vam poznati Vaši podaci za izračun mirovine a Legalis Vam treba izračunati povoljniju mirovinu ?

Ima 2 rješenja:

- idite u ured HZMO i zamolite ih za presliku Vašeg prvog rješenja  ili

- na e građanin otvorite Vašu korisničku stranicu HZMO i onda tamo zatražite informativni izračun mirovine bez uvjeta, nakon toga se javite za izračun starosne braniteljske mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, prof je napisao:

Poštovani,

nisu Vam poznati Vaši podaci za izračun mirovine a Legalis Vam treba izračunati povoljniju mirovinu ?

Ima 2 rješenja:

- idite u ured HZMO i zamolite ih za presliku Vašeg prvog rješenja  ili

- na e građanin otvorite Vašu korisničku stranicu HZMO i onda tamo zatražite informativni izračun mirovine bez uvjeta, nakon toga se javite za izračun starosne braniteljske mirovine.

Hvala puno! Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 1 sat, zelj.cepo je napisao:

Postovani prof,koji su vam podaci potrebni za izracun braniteljske starosne mirovine,dobio sam kopiju rjesenja koje nisam imo kad smo se zadnji put culi.poz

Ovi podaci:

 

Dana 30. 11. 2022. u 7:14, prof je napisao:

ovako mi je teško odgovoriti kad niste objavili koliko i kojeg beneficiranog staža imate iz rada (12/15, 12/16 ili 12/18) i koliko Vam je priznato dana borbenog sektora i imate li status dragovoljca. Jeli Vam je poznat prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž i najpovoljniji vrijednosni bod od 1998 do umirovljenja. Trebali bi ih imati u Rješenju o priznavanju prava na mirovinu po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS.

Imate li pristup e građanin ?

Također i ukupni mirovinski staž prilikom planiranja traženja prava na novu mirovinu, prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž, priznati broj dana provedenih u borbenom sektoru tijekom Domovinskog rata i imate li priznati status dragovoljca ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani profesore,hvala vam na izracunu 24 mjeseca je rad na 4 sata,koji nisu uvedeni.evo jos nekih podataka iz rjesenja,osobni bodovi 1×5×4 49,0873,mirovinski faktor 1, neznam dali vam to moze pomoci to sam naso u rjesenju,i samo jos jedno pitanje kad ostvarim pravo na mirovinu koja bi to bila mirovina iz ovih tablica kumulirana,ili minimalna zohb.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ako je to točno, onda je netko u HZMO radio kriminal, kršio zakon.

Kad Vam je mirovina došla do 3.500 kn trebala Vam je ostati u tom iznosu sve dok rastom avm nije trebala preći iznos od 3.888,89 kn.

Tek tada ste trebali primiti mirovinu u iznosu od 3.500,01 kn, a daljnjim rastom avm i više, sve to je po Zakonu o smanjuju mirovina većih od 3.500 kn. 

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno mi je sto govorite,a i ja nepricam napamet ono sto sam vam napiso tako je moja mirovina sada iznosi 3.800,00kn sa uskladjenjima od 2014,a sto se tice kriminala u nasoj lijepoj oni koji donose zakone svakodnevno ih rade tako da neznam niti jednu osobu kojoj bi to bilo cudno i nesto novo,ali kako smo imali volju i snagu nesto promjenit 90desetih,isti ti nam porucuju,uzal vam trud sviraci.lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija