Jump to content

Otkaz ugovora o radu radi iskrivljenog ponašanja


njamidizajn

Preporučene objave

Pozdrav,

 

jučer sam zaprimila u pismenom obliku otkazu ugovora o radu radi iskrivljenog ponašanja koji nisam potpisala. U ugovoru stoji da otkaz teče od dana kada je predan zaposleniku.

U opisu iskrivljenog ponašanja stoji nebrojeno stavki(na web stranicama) koje ja nisam počinila. Ugovor o radu koji sam potpisala ima aneks ugovora o radu kojim potpisujem ispunjenje određenog plana prodaje do  31.12.2022. godine i ukoliko se to ne ispuni onda dolazi do otkaza.

Moje pitanje je da li je zakonski opravdano otkazati ugovor o radu radi iskrivljenog ponašanja, tj, da li neispunjavanje financijskog plana spada u iskrivljeno ponašanje ili bi to trebalo drugačije definirati u otkazu ugovora u radu.

Poanta priče je da je otkazni rok u ovom slučaju minimalan(14 dana) i nisam sigurna da u ovom slučaju imam prava na burzi rada iako radim neprekidno dulje od godinu dana.

 

Zahvaljujem na svakoj informaciji

lp

Goga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, njamidizajn je napisao:

Moje pitanje je da li je zakonski opravdano otkazati ugovor o radu radi iskrivljenog ponašanja

Da. Da li ste prije otkazivanja uvjetovanog ponašanjem radnika od poslodavca dobili pismeno upozorenje na obveze iz radnog odnosa?

prije 46 minuta, njamidizajn je napisao:

da li neispunjavanje financijskog plana spada u iskrivljeno ponašanje ili bi to trebalo drugačije definirati u otkazu ugovora u radu.

Koliko se iz upita razumije ovdje su  navedeni i drugi razlozi za otkaz?

prije 46 minuta, njamidizajn je napisao:

nisam sigurna da u ovom slučaju imam prava na burzi rada iako radim neprekidno dulje od godinu dana.

Nemate pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija