Jump to content

Zabilježba tražbine CZCS u vlasničkom listu


trozubac

Preporučene objave

Kupio sam izvanknjižno vlasništvo čestice od prednika svoji roditelja koji su tu česticu kupili 1976 godine, ali nikada nisu sastavili ugovor. Kroz godine uzivanja nitko ih nije smetao, kao i mene. Sada zelim srediti vlasništvo na svoje ime  i nailazim na prepreku, jer u vlasničkom listu upisano 10 suvlasnika, a na dijelu jednog od njih i zabilježba tražbine CZSC. Taj dio je jako maleni tj, 1/18 dijela na kojoj je zabilježna tražbina i u naravi iznosi 120 m2 ili 35 čhv, obzirom se radi o poljoprivrednom zemljištu. Obzirom ista nije vlasnika u stvarnosti već samo po zk knjigama, kako da izbrišem tu zabilježbu? kome da se obratim ? jer ne mislim plaćati tražbinu za iznos koji je milijun outa veći od vrijednosti tog dijela zemljišta. Postoji li kakva mogućnost za brisanje zabilježbe pod pretpostavkom da je osoba umrla i/ili živa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, trozubac je napisao:

kome da se obratim ?

Onome u čiju korist je upisana zabilježba.

prije 6 minuta, trozubac je napisao:

jer ne mislim plaćati tražbinu za iznos koji je milijun outa veći od vrijednosti tog dijela zemljišta.

Ne, morate, ali bez namirenja nema brisanja.

prije 6 minuta, trozubac je napisao:

Postoji li kakva mogućnost za brisanje zabilježbe pod pretpostavkom da je osoba umrla i/ili živa?

Ne, zato i služi zabilježba da bi se vjerovnik u slučaju prodaje namirio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija