Jump to content

Neovlašteno snimanje?


Nekim

Preporučene objave

Pozdrav, 

imam snimku osobe na kojoj ta osoba upućuje prijetnje smrću, razbija inventar i fizički je nasilna. Ako bih ju išao prijaviti policiji i navesti snimku kao dokaz mogu li biti optužen za neovlašteno snimanje pošto osoba koja je na snimci ne zna da ju se snima i nije na javnom mjestu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Nekim je napisao:

Pozdrav, 

imam snimku osobe na kojoj ta osoba upućuje prijetnje smrću, razbija inventar i fizički je nasilna. Ako bih ju išao prijaviti policiji i navesti snimku kao dokaz mogu li biti optužen za neovlašteno snimanje pošto osoba koja je na snimci ne zna da ju se snima i nije na javnom mjestu? 

Samo po sebi neovlašteno snimanje je kazneno djelo. No, kako ste snimili kazneno djelo i ta snimka može biti dokazom istog, ovdje bi protupravnost trebala biti isključena. A detaljnije će Vas znati uputiti drugi kolege sa foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je da završi i na jedan i na drugi način, jer tu još nemamo dovoljno sudske prakse, pa ju sud može prihvatiti i "legalizirati", a može ju i proglasiti nezakonitom, pa onaj tko je snimao može biti kazneno odgovoran. Ali, kao što sam rekao, sve je to još u fazi "može", "možda" i sl., nema jednoznačnog i jasnog odgovora...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Što sam ja vidio u praksi presuda kaznenih sudova - takve snimke prolaze u praksi kao zakonit dokaz.

Nadalje, prijetnja može biti ozbiljnije djelo od neovlaštenog snimanja (npr. ozbiljna prijetnja članu obitelji od strane člana obitelji koji je prekršajno osuđivan iz domene prekršaja s elementom nasilja), ali i ne mora (prijetnja "batinama" susjedu radi kišobrana ispred vrata).

Tako da u konačnici mislim da se tako donose odluke. A s druge strane imate i ODO koji odlučuje hoće li na takvom dokazu temeljiti progon..

 

Kako su vam i rekli, sve je možda, ali ja bi skratio - ako je ozbiljno, opasno i ugroženi ste, smatram da nema bojazni od toga da je taj snimak nešto loše za Vas. Ako je nešto "bezveze", mogu odbaciti, a okrivljenik se zainati pa pokrene postupak protiv vas..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav 

Susjed je sa mojom mamom na drzavnom odvjetništvu. Nije još proglašen krivim ali ima mjeru zabrane prilaska od 5 metara. Kupio je dva zemljišta ispred naše kuće s namjerom da nas okruži i provocira da svih strana. Prijavljen je zbog prijetnji smrću i vrijeđanja za što postoji snimka razgovora i predana je državnom odvjetništvu. I sad se vučemo po sudu svjedoci naši, njegovi ( koji su svi lagali) ali ima nešto što ne muči preko puta je postavio dvije kamere koje uopće ne gledaju u njegovo dvorište i nego na ulicu i te kamere snimaju naše dvorište i sve okolo samo ne ono što trebaju. Inače ima debelu vezu u policiji pa smo m jednom i rekli za te kamere oni kažu da to nije u njihovoj nadležnosti. Slao sam mail u agenciju za zaštitu podataka sa slikama evo već mjesec dana nitko nije ni odgovorio kome da se obratim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam dva puta.

Dobio je mjeru zabrane prilaska od 5 metara i zabranu direktnog i nedireknog kontakta. Dali se te kamere sto su okrenute može koristiti za kršenje mjera?

 

Kamera nije direktno okrenuta na naše dvorište nego gleda kao ispred njegovoga, cestu ali ta kamera ima kut gledanja bez obzira što ona ne gleda na dvorište.

 

A sigurno nije slučajno često mi izađemo vam evo i on ide van, mi u auto on ide autom. Čisti dokaz da nas prati na kamerama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija