Jump to content

Usklađivanje mirovina


kameni2

Preporučene objave

prije 3 sati , kameni2 je napisao:

Molim da mi netko odgovori prije uskladenja mirovina mi je bila 3350 kn ,nakon uskladenja 3500 na upit u mitovinskom da t nije 6.18% objasnili su mi da je trebala bit 3565 cc ali me kaci 10% od Kosorice pa je 3500 zanima ne da li iduce usklađenje ce mi povecat mirovinu ili mi to uzet jer nisu jos namirili 10% 

Poštovani ako sad imate mirovinu 3565 znači da vam je vaša realna mirovina 3565+10% (356)= 3921 kn. Znači ako sad usklaivanje bude 5% vaša mirovina neto će biti 3743 kn i toliko će te dobiti na račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Skywalker007 je napisao:

Poštovani ako sad imate mirovinu 3565 znači da vam je vaša realna mirovina 3565+10% (356)= 3921 kn. Znači ako sad usklaivanje bude 5% vaša mirovina neto će biti 3743 kn i toliko će te dobiti na račun.

Cudna ti racunica, ajmo jos jednom, ali polako...🤔

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , kameni2 je napisao:

Molim da mi netko odgovori prije uskladenja mirovina mi je bila 3350 kn ,nakon uskladenja 3500 na upit u mitovinskom da t nije 6.18% objasnili su mi da je trebala bit 3565 cc ali me kaci 10% od Kosorice pa je 3500 zanima ne da li iduce usklađenje ce mi povecat mirovinu ili mi to uzet jer nisu jos namirili 10% 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, bare je napisao:

Ne može biti manja od 3500.ako si imao 50 kuna više,to ti je skinuti i nema više.sacekaj slijedeću mirovinu pa javi na forum

Za sada nema vraćanja 10% .budućnost??????

To mi je jasno jer meni su primjenili tih 10% kad sam sa proslim uskladenjem presao 3500,nadam se da ovo novo uskladenje ostaje meni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 3. (NN 157/13)

(1) Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja iz članka 2. ovoga Zakona iznosi 10%, a primjenjuje se na svotu mirovine odnosno dodatak mirovini koja pripada korisniku mirovine prema zakonu, prije odbitka dodatnog doprinosa za zdravstveno osiguranje, poreza, prireza i drugih obustava.

(2) Svota mirovine i mirovinskog primanja, smanjena na temelju ovoga Zakona, ne može iznositi manje od 3.500,00 kuna mjesečno.

Iduća mirovina sa uskladjivanjem ide tebi.nema više odbijanja.davno je to bilo kad su počeli,meni su samo jednom skinuli,ako se dobro sjećam.sacekajmo.unaprijed izvini ako pogriješim.mislim da necu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo mog iskustva s tih 10% ,taman dobio veči omjer na komisiji u mirovinskom.Naravno željno oćekivao novi izračun,kada jedan dan tel poziv iz mirovinskog zove moja referentica.Gospodine radim vam novi izračun mirovina vam prelazi nekih 16 kn,i zahvaća vas 10%smanjenje dali se slažete da vam idem s mirovinom ispod 3500kn pa ste mirni.Naravno ja pristao i nisam stvarno imao nikakvih problema ,kod daljnjih usklađivanja.I sam sam se pitao dali je to moguće ,ali valjda je znala da smije to napraviti,uglavnom ja zadovoljan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 59 minuta, zoranp je napisao:

kameni2

Znači netko sada dobije mirovinu 3510 ,3610 KN ili neku drugu cifru koja prelazi 3500 svima bi skinuli na 3500 kn, kada ti kažeš da nemože biti manja od 3500 kn?

Bare je naveo po kojim je to člancima,do sad su usklađenja mirovina povecavala,s zadnjim sam presao 3557 kn i uzeli 57 kn,ako ostane na tom super vidjet cu na novom usklađivanju,hvala svima na pomoci 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Imam račun je napisao:

Evo mog iskustva s tih 10% ,taman dobio veči omjer na komisiji u mirovinskom.Naravno željno oćekivao novi izračun,kada jedan dan tel poziv iz mirovinskog zove moja referentica.Gospodine radim vam novi izračun mirovina vam prelazi nekih 16 kn,i zahvaća vas 10%smanjenje dali se slažete da vam idem s mirovinom ispod 3500kn pa ste mirni.Naravno ja pristao i nisam stvarno imao nikakvih problema ,kod daljnjih usklađivanja.I sam sam se pitao dali je to moguće ,ali valjda je znala da smije to napraviti,uglavnom ja zadovoljan.

Ja sam imao 3350 a s usklađenjem 3557uzeli 57 napisali rijesenje po kojem je zakonu i sad cekam novo usklađenje,hvala na podjeli svojih iskustava o ovoj temi

Hvala svima na pomoci u vezi mog upita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani kao što sam napisao gore i sam imam takvo rješenje pa znam što piše. Ako ti je sad mirovina 3557kn slijedeće usklađivanje ti je puno i neće ti više uzimati tih 10%. Znači ako usklađivanje bude 5% Onda će ti mirovina iznositi 3743kn.

Meni je sad mirovina 3500 jer sa zadnjim usklađenjem je 3557 i tih 57 su smanjili,nisu uzeli 10% nego tih 57 kuna zanimalo me je da li ce usklađenje mirovine koja je sad 3500 opet skinut ili mi povecat mirovinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, kameni2 je napisao:

Meni je sad mirovina 3500 jer sa zadnjim usklađenjem je 3557 i tih 57 su smanjili,nisu uzeli 10% nego tih 57 kuna zanimalo me je da li ce usklađenje mirovine koja je sad 3500 opet skinut ili mi povecat mirovinu

Po onome što je bare napisao, neće ti skinuti jer nesmije biti manja od 3500 kn, uglavnom javi na forumu kada bude.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Skywalker007 je napisao:

Vama se mirovina neće povećati s iznosa 3500 dokle god ne pređete 3850 jer je to tih famoznih 10% iznad 3500. Znači ako dobijete usklađivanje od 5% vi to nećete vidjeti i vama mirovina ostaje 3500 dokle god usklađivanje ne pređe tih 10% odnosno iznos mirovine 3850.

Da li to znaci da mi ovo novo uskladenje ide na 3500 ili 3557,pa tako dok ne dođem na 3850  ili ce uvjek usklađivat s 3500

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , kameni2 je napisao:

Da li to znaci da mi ovo novo uskladenje ide na 3500 ili 3557,pa tako dok ne dođem na 3850  ili ce uvjek usklađivat s 3500

Usklađivanje vam ide na 3557 i recimo bude 5% vama će opet isplatiti 3500 kn. Kada s usklađivanjem budete ima 3851 onda će vam isplaćivati 3501 itd... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, zoranp je napisao:

Nadajmo se da će do idučeg usklađivanja ukinuti tih 10 posto.

Pa da na sljedećem usklađivanju dobiješ veću mirovinu.

 

Hvala,to bi svima odgovaralo,ja sam 2011 otisao u prof. 1945 kn,2017.g opca 2890 i sa uskladenjima 2022.g.3557 kn za isplatu 3500,doce i do tih 3850 pa cu i ja pocet dobivat vise ako dozivim.Svima hvala na vasim pojasnjenjima i sretno svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija