Jump to content

Žalba na obavijest o počinjenom prekršaju


Infamous_95

Preporučene objave

Stigla mi je obavijest o pocinjenom prekrsaju(multanova). Vozilo je u mojem vlasnistvu, podaci o vozacu su predani na navedenu policijsku postaju, stiglo je rjesenje i kazna. Novcana kazna 4000kn i oduzimanje vozacke dozvole na 3 mjeseca. Dopustena brzina je bila 60kmh, multanova zabiljezila 94kmh, -10kmh, sto ispada 84kmh. Ulozena je zalba i da izadem pred sud i sad navodno stize poziv na sud za iskaz.

 

Okolnosti, vozilo je prijekopotrebno zbog prijevoza na posao i prijevoza na faks. Zivim u VZ, na posao se vozim u VG, a na faks u KA. To je i navedeno u zalbi.

 

Postoji sansa da mi barem vozacku ostave? Kaznu cu platiti ako treba. Kako da postupim kada izadem pred sud?

uređeno: od Infamous_95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina što je @esigente rekao za prekoračenje brzine od 20 do 30 km/h kazna je cca. 120-130e, kazna koju ste naveli je za prekoračenje brzine od 30 do 50 km/h a iznos ide do 900+ e. Nadam se da niste računalni toleranciju kod ograničenja 50km/h pa kao i svi gledali da se tolerira do 60km/h a onda na to pridodali još jednu toleranciju od -10 na snimljenu brzinu (nebiste bili prvi), jer to Vam je jedna te ista tolerancija. 

Svakako ako nemate povijest drugih prometnih prekršaja imate šanse ublažiti kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
prije 1 sat , Infamous_95 je napisao:

Pozdrav,

pogresno sam napisao, postoje prethodne kazne, ali uredovno plaćene. Kod ove kazne se ipak radi o 34km/h prekoracenja, a ne 24km/h. I jos jedna stavka je da je pretjecanje napravljeno ispred pjesackog prijelaza. Poziv za rociste je stigao, sljedeci tjedan.

Priznaš prekršaj, izraziš kajanje i obećaš da se neće ponoviti. To bi bila osnova da sudac umanji kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Infamous_95 je napisao:

Kod ove kazne se ipak radi o 34km/h prekoracenja, a ne 24km/h. I jos jedna stavka je da je pretjecanje napravljeno ispred pjesackog prijelaza. 

Bit će da je dobro napisano.Prekoračenje 24 km/h=1000 kn +pretjecanje prije pješačkog 3000 =4000 kn.

Nisi prekršajno kažnjavan samo ako si platio kazne na licu mjesta ili u roku 3 dana (50%).

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija