Jump to content

Svea Ekonomi


Mythos

Preporučene objave

Poštovani molio bih pomoć

Naime iza oca koji je preminuo prije 9god ostalo je dugovanje prema ZABI, koje nije podmirivano jer se 3 god prije smrti razbolio, te za isto nije bio ovršen. Nama nasljednicima se prošle godine javlja Svea Ekonomi kao novi vjerovnik s tim da mi nismo u nijednom obliku priznali dug iako smo s njima telefonski razgovarali niti smo vršili ikakve uplate. Dosad nisu pokrenuli nikakav postupak. Postoji li mogućnost da se pozovemo na zastaru i izbjegnemo ovrhu za to dugovanje jer su počeli prijetiti pokretanjem sudskog postupka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 51 minuta, Borbena7 je napisao:

Na koju ispravu se pozivaju? S kakvim dokumentom Vam prijete? Da li je ocu bio otkazan kredit dok je bio živ?

Ocu je mislim bio otkazan kredit, ali kako se radilo o malom iznosu on nije bio ovršen, znači po tom kreditu nije bilo nikakvih uplata barem 12 god, Svea nije prijetila nikakvom ispravom samo su mi telefonski rekli da idu u naplatu sudskim putem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Mythos je napisao:

Ako vam nije problem reći iz kojeg razloga nismo u zastari

Nisam rekla da nije nastupila zastara, već da ne bih računala na nju, a iz razloga što nisu oni toliko nemarni da stupaju na mjesto ovrhovoditelja za dug koji je u zastari i zato što raspolažete sa premalo ključnih  informacija, a temeljem kojih bi Vam netko mogao pouzdano tvrditi da je nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo pokušat ću ukratko reći informacije koje znam. 

Otac se razbolio 2011, taj kredit nije plaćao možda od 2010, imao je blokiran tekući ali ne od strane ZABE već je imao neku osobnu zadužnicu, tako da iako je ZABa pokrenula postupak prisilne naplate nije se naplaćivala bila je u redu čekanja. ( to saznajemo kasnije). Otac umire 2013 i nekoliko puta je dolazila od Zabe obavijest o stanju duga, isto nije podmirivano niti je pokrenut ikakav postupak naplate. 2022 se javlja Svea kao da su preuzeli taj dug no mi nismo vršili nikakve uplate prema njima. I prije 3 dana su nazvali telefonski i rekli da idu u naplatu sudskim putem. Možete li mi sad iz ovoga išta reći 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, Mythos je napisao:

imao je blokiran tekući ali ne od strane ZABE već je imao neku osobnu zadužnicu, tako da iako je ZABa pokrenula postupak prisilne naplate nije se naplaćivala bila je u redu čekanja. ( to saznajemo kasnije)

Ovo trebate provjeriti i prikupiti više informacija o samom predmetu. Vrlo moguće da je postupak bio sudski.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija