Jump to content

Brisanje zabiljezbe zaloga na nekretninu


Kranjac

Preporučene objave

Podigao sam gradjevinski kredit 1997 god. kod Vojnog servisa Jugoslavenske narodne armije Beograd na 25 god. da bi na ocevoj kuci podignuo potkrovlje.

Moj otac je dao izjavu JNA da se dug kredita stavi kao zalozno pravo na njegovu nekretninu.

U mjesecu rujnu 1997 stigla mi je obavijest da se ugovor raskida i da potroseni dio kredita vratim, sto sam i ucinio.

Imam uplatnicu ali nemam brisaonicu duga.

Nedugo poslije preselio sam se u drugu drzavu i prije nekoliko dana vidim na ocevom vlasnickom listu kao teretnica jos uvijek stoji ista zabiljeska zaloznog prava.

Kako da to ispravim kod zemljisno knjiznog ureda  jer Vojni servis ni JNA ne postoje vec tridesetak god. i nema mi tko izdati brisaonicu.

Hvala puno na odgovoru!

uređeno: od Borbena7
Velika slova - smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Brisanje zabiljezbe zaloga na nekretninu

Amortizaciju i brisanje hipotekarne tražbine moguće je zahtijevati, ali samo ako su kumulativne ispunjene pretpostavke i to: 1. ako je proteklo najmanje 30 godina od uknjižbe hipotekarne tražbine, odnosno od posljednjeg upisa koje se odnosi na tu hipoteku; 2. ako nije moguće pronaći hipotekarne vjerovnike, kao ni njihove pravne sljednike i 3. ako u vremenu od uknjižbe hipotekarne tražbine nisu  zahtijevani, a niti primljena glavnica ni kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Hvala na odgovoru, poslao sam zahtjev zemljišnom knjižnom uredu za brisanje založno prava Bivše JNA od 1987 god ali su mi oni odbili moj zahtjev i napomenuti da je pravni nasljednik JNA današnje ministarstvo obrane i da to nije u njihovom nadležnosti. Mislim da su mi trebali dati brisanje jer je prošlo više od 30 god. i nitko se nije javio ni tražio dug jer je JNA ukinuta.

Što da radim, pomognite mi,

Još jednom hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sjećam se kada sam isto vidio na kući moje majke, gdje je stajala zabilježba o kreditu banke, mada je bio otplaćen par desetljeća prije, još u Jugoslaviji. Savjet/preporuka odvjetnice u jednom neobaveznom razgovoru je bio da treba tražiti brisovno očitovanje od banke. Znači, po tome bi Ministarstvo obrane trebala biti adresa na koju se morate obratiti po pitanju brisovnog očitovanja. Ne Gruntovnica sama po sebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija