Jump to content

odbijanje testa na drogu


raging_bull_33

Preporučene objave

pozdrav,

jučer u kasnije sate su me zaustavili presretači radi provjere alkohola i droga. Alkohol ne konzumiram i nisam puhala, ali me pitao jesam li u zadnjih osam dana konzumirala nešto od ostalih opijata. Tu večer sam povukla max 5 dimova i nisam bila ni malo pod utjecajem, ali sam znala da će se svakako vidjeti THC na brisu. Ponudio mi je 4 opcije od koje sam ja izabrala da ne želim pristupiti testu. To sam napravila zato što me na taj način radim prekršaj odbijanja suradnje. Ostale opcije gdje bih radila test nisam htjela isključivo zato što bi onda bio prekršaj upravljanja vozilom pod utjecajem opijata. Jesam li se zeznula što sam tako postupila? Jesu li kazne za to veće ili manje od ostalih solucija? Hoće li biti kazna toliko drastična (10 - 20 000kn) ili će biti manja pošto sam priznala da sam konzumirala tu večer i to što nemam ni jedan prekršaj do sada? (imala sam upozorenje na  godinu dana koje je isteklo u ljeti). Bili su mi uzeli vozačku na 12h, hoću li ostati bez vozačke pa da moram ponovno polagati pošto sam mladi vozač (21 godinu)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zeznula si se, jer su kazne velike, a kod testiranja uvijek postoji mogućnost da ne pokaže, pa makar i bila pod utjecajem, ali sad je gotovo, pa se nemoj zamarati.

Sud će smanjiti kaznu u slučaju priznanja, kajanja i olakotnih okolnosti (nekažnjavanost i sl.), a računaj na oko 3000 kn u najboljoj situaciji. Možda dobiješ i nešto mjeseci zabrane upravljanja, ali vozačka ti se vraća i dalje ćeš normalno voziti. Jedino što ćeš dobiti 6 bodova, pa ćeš dalje morati biti vrlo oprezna da ne skupiš 9 i da ti ne ponište vozačku dozvolu (onda 2 godine ne možeš ponovno polagati).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, drot13 je napisao:

Zeznula si se, jer su kazne velike, a kod testiranja uvijek postoji mogućnost da ne pokaže, pa makar i bila pod utjecajem, ali sad je gotovo, pa se nemoj zamarati.

Sud će smanjiti kaznu u slučaju priznanja, kajanja i olakotnih okolnosti (nekažnjavanost i sl.), a računaj na oko 3000 kn u najboljoj situaciji. Možda dobiješ i nešto mjeseci zabrane upravljanja, ali vozačka ti se vraća i dalje ćeš normalno voziti. Jedino što ćeš dobiti 6 bodova, pa ćeš dalje morati biti vrlo oprezna da ne skupiš 9 i da ti ne ponište vozačku dozvolu (onda 2 godine ne možeš ponovno polagati).

Razmišljala sam da kažem da nisam konzumirala ili da pristanem na test, ali mi je bilo u glavi to što sam sat i pol prije konzumirala. Da li će poziv za sud doci u kraćem roku pošto je veći prekršaj ili zavisi koliko gužvu sud ima pa je manje bitna težina prekršaja? Kazneni bodovi se kroz određeno vrijeme poništavaju ili ostaju za stalno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija