Jump to content

Prekoračenje brzine


visokinapon

Preporučene objave

Pozdrav

Molim cijenjene forumaše za savjet .Naime jučer 14.02.2023 mi je poštom dostavljen obavezni prekršajni nalog zbog prekoračenja brzine dana 23.05.2022 u 05.25 u jutro u naseljenom mjestu "gdje je prometnim znakom dopuštena brzinaod 50km/h"a gdje sam upravljao teretnim kombi vozilom brzinom od 87 km/h (97 umanjeno za 10 km/h)Naime,na tom dijelu ceste su od listopada 2022 promijenjeni znakovi ograničenja brzine(sa 70km/h na 50km/h u smijeru u kojem sam se kretao i sa 60 km/h na 50 km/h u suprotnom smijeru.U vrijeme počinjenja prekršaja su ograničenja bila 70 odnosno 50 km/h.U policijskoj postaji mi je rečeno da je brzina u naselju ograničena na 50 kmh svugdje u Hr.Ono što me zbunjuje je da je znak ograničenja od 60 km/h postavljen 500 metara NAKON oznake naseljenog mjesta.U smijeru u kojem sam se kretao zadnje ograničenje brzine bilo je 70 km/h a sama kamera (cordon m 2) postavljena je na stup ulične rasvjete 80ak metara nakon oznake naseljenog mjesta.Ima li smisla žaliti se na primijenjeni članak zakona ili pisati prigovor,ništa ne poricati i nadati se milosti.Kazna od MUP-a je 398€ i 30 dana zabrane upravljanja "B"kategorijom

Hvala na pomoći!

uređeno: od visokinapon
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , visokinapon je napisao:

Ono što me zbunjuje je da je znak ograničenja od 60 km/h postavljen 500 metara NAKON oznake naseljenog mjesta.U smijeru u kojem sam se kretao zadnje ograničenje brzine bilo je 70 km/h a sama kamera (cordon m 2) postavljena je na stup ulične rasvjete 80ak metara nakon oznake naseljenog mjesta.

Znači da je brzina u naselju 50 a nakon tih 500 metara je 60.

E sad po Pravilniku brzina se ne mjeri na udaljenosti manjoj od 100 metara od znaka ograničenja brzine.Čl.19 st.2  https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_12_141_2831.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.Na to sam se i odnosio.Blizina kamere i oznaka naseljenog mjesta(koja je ujedno i ograničava brzinu na 50 km/h)su vrlo blizu,zasigurno manje od 100 metara.Po vama vrijedi li pokušati s tim argumentom na sudu.Ako se to uvaži,tada bi prekoračenje (uz uračunatu sigurnosnu razliku)bilo 17 km/h što onda bitno mijenja kategoriju prekršaja?

hvala najljepša!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolika je točna metraža ne znam ali bi je na sudu trebalo i dokazat.Naravno prigovor bez izjašnjavanja o krivici i na sudu sve obrazložiti pa ako je točno sud će tražit izmjenu prekršajnog naloga od policije.A do onda (ako sud uvaži da je članak zakona krivi)  nema ni presude.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija