Jump to content

Plaćeni prijevoz u državnoj firmi i legalnost odabira načina


ff2209fx

Preporučene objave

Poštovani,

Radim u državnoj firmi, te s obzirom da sam 12 kilometara od radnog mjesta dobivam plaćeni prijevoz.

Na posao putujem automobilom s obzirom da do prve autobusne stanice koja putuje tamo imam gotovo 2 kilometra pješke, autobusi ne voze toliko često, i radim od 7 ujutro.

Kada sam započeo s radom na tom radnom mjestu rekli su mi da pod način prijevoza mogu odabrati jedino javni prijevoz. Iako putujem automobilom, i postoji odabir prijevoza automobilom koji je plaćen 2kn po kilometru puta, da "nitko to neće prihvatiti i da se niti ne trudim pokušavati".

Da li mogu učiniti išta u ovom slučaju? Jedina sreća je to da prolazim kroz dvije zone ZET autobusa pa mi prijevoz jedva pokriva mjesečne troškove, da nije takav slučaj, gubio bih novac radom na tom radno mjestu, ili putovao preko sat vremena u svakom smjeru dnevno.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani u svim drzavnim tvrtkama nitko nije dobivao zbog koristenja automobila puni iznos potrosenog benzina.Javni prijevoz se placao u punom iznosu, isto nije moguce vise kombinirati autobus i vlak.Vjerojatno je pravilnikom tako odredjeno, navedeno pišem iz iskustva rada u drzavnoj tvrtki.Privatnik vam ne bi dodatno placao prijevoz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , ff2209fx je napisao:

 

Kada sam započeo s radom na tom radnom mjestu rekli su mi da pod način prijevoza mogu odabrati jedino javni prijevoz. Iako putujem automobilom, i postoji odabir prijevoza automobilom koji je plaćen 2kn po kilometru puta, da "nitko to neće prihvatiti i da se niti ne trudim pokušavati".

A što piše u kolektivnom po pitanju troškova prijevoza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2 kune po kilometru dobivaju (vrlo iznimno) radnici koji koriste vlastiti automobil u službene svrhe, npr. inspektori koji rade na izdvojenom mjestu rada i nije im omogućeno koritenje službenog automobila, a javni prijevoz nije organiziran. U većini slučajeva izbor je cijena mjesečne karte javnog prijevoza koja naravno ne pokriva troškove automobila.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija