Jump to content

Žalba za prek. brzine - visoki prekršajni sud (+neg bodovi)


new_user

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Ovako, 02.07.2022. snimljen sam u naselju (ograničenje 50 km/h) sa brzinom 40 km/h većom od dopuštene (umanjeno). 3000 kn i 1 mjesec zabrane.  16.08. 2022. sam napisao žalbu za mjeru zabrane i od onda ništa. Na e-građani stoji prekršaj "neplaćeno" i datum dodjele postupka 23.08.2022. visokom prekršajnom sudu.

To ne bi bio nikakav problem da u međuvremenu u 12. mjesecu 2022. nisam napuhao 0.60 i žalio se i dobio 3 negativna boda (6 imam iz 2021.) Da sam znao da neću dobiti 3 boda ako odmah platim i odradim mjesec dana bez dozvole ne bih se žalio, logično. (ionako mi nisu ništa smanjili).

Znači situacija je sljedeća: imam 9 negativnih bodova nakon ovog prekršaja sa alkoholom i u gadnoj sam gabuli ako me stigne još 3 (6 bodova iz 2021. istječu mi 08.12.2023.)

Razmišljam ako platim sad taj prekršaj za brzinu na koji sam se žalio (ali nemam uplatnice, samo prekršajni nalog), da li će sudski postupak biti odbačen kao odustajanje od žalbe i neću dobiti bodove? Ili će bit odbačen postupak ali ću svejedno dobit 3 boda? 

I pitanje kad će doći u obradu taj predmet, što mi je čudno da nakon 6.mjeseci nema nikakvog odgovora. Znači na e-gradani piše samo datum dodjele VPSRH 23.08. i ništa drugo. 

Jel moguće ako recimo kroz mjesec, dva, tri dobijem poziv na sud nekako odgoditi saslušanje što duže da se uspijem dovući nekako do 12. mj kad mi se briše 6 bodova?

Molim vas za savjet ili bilo što ako netko ima više iskustva. Nije neka panika ali ako dođe do sudara mojih 9 i nova 3 negativna boda bit će panika i te kakva. Šalu na stranu, hvala unaprijed 

uređeno: od new_user
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , new_user je napisao:

Da sam znao da neću dobiti 3 boda ako odmah platim i odradim mjesec dana bez dozvole ne bih se žalio, logično. (ionako mi nisu ništa smanjili).

Razmišljam ako platim sad taj prekršaj za brzinu na koji sam se žalio (ali nemam uplatnice, samo prekršajni nalog), da li će sudski postupak biti odbačen kao odustajanje od žalbe i neću dobiti bodove? Ili će bit odbačen postupak ali ću svejedno dobit 3 boda? 

Jel moguće ako recimo kroz mjesec, dva, tri dobijem poziv na sud nekako odgoditi saslušanje što duže da se uspijem dovući nekako do 12. mj kad mi se briše 6 bodova?

Nije neka panika ali ako dođe do sudara mojih 9 i nova 3 negativna boda bit će panika i te kakva. 

Tko ti je rekao da ako platiš kaznu ne idu bodovi?Idu ako su propisani bez obzira na koji način platiš kaznu.

Zašto ne bi dobio bodove?Jedino ako te sud oslobodi tj.donese presudu da nisi kriv nema bodova.

Možeš odgađati sud ali ne unedogled.

Kakva panika za 12 bodova?Ukinut će ti vozačku i kraj priče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija