Jump to content

Suvlasnistvo s RH/Socijalnom sluzbom


pas-garo

Preporučene objave

Suvlasnik sam 1/2 stana (darovni ugovor od strane tate) s tatinim bratom (takoder 1/2) koji je socijalni slucaj 2-3 godine. Prima socijalnu naknadu, a tata mu mjesecno daje 1500kn na ruke i placa racune.

Ja jos otplacujem otkup stana, pricuvu i komunalnu naknadu.

Danas sam u ZK izvadku nasla zabiljezbu: TRAŽBINA SOCIJALNE POMOĆI, RJEŠENJE CENTRA ZA SOCIJALNU SKRB XXX, KLASA: XXXX koja će nastati temeljem Rješenja Centra za socijalnu skrb za korist REPUBLIKE HRVATSKE, OIB: 52634238587

 

Ja nisam obavijestena o toj zabiljezbi, danas sam isla na katastar nakon clanka u Indexu da se socijalna upisuje na nekretninu osobe koja prima socijalnu pomoc te sam vidjela zabiljezbu. Tatin brat nikome nije rekao da ce se socijalna zabiljeziti na njegovu polovicu.

Mene zanima, nakon smrti tatinog brata, imam li ja pravo prvokupa od RH/socijalne sluzbe ili ce se ovo sve zakomplicirati?

Ja pristajem na sudskog procjenitelja te isplatu prema njegovom rjesenju, zanima me kakav je proces u ovakvim slucajevima. Ili da se odmah pripremim na moguce komplikacije?

 

Takoder, rjesenje na temelju kojeg postoji zabiljezba mogu traziti od socijalne sluzbe ili trebam ici drugacijim putem? Mogu li dobiti kopiju rjesenje kao treca strana?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija