Jump to content

neviđenje djeteta


tatazg

Preporučene objave

Ovakvu situaciju sam ja dosta elegantno riješio! Jednostavno sam ukinuo alimentaciju i cijelu svoju plaču zadužio na AMEX-u kreditom! Otvorio na djete njegov tekući račun i čekam ko će prvi zakucati na vrata! Život nije lak, a Vi držite kesu u ruci! Ja, doduše, imam još dvoje dijece sa drugom ženom, pa nemam nekog velikog senzibiliteta prema bivšem sinu iz prvog braka kojega ne smijem vidjeti! Nemate drugog izbora! Klin se klinom izbija!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tatazg je napisao:

jel mi netko može reć šta napraviti kad majka dijeteta neda da viđam svoje dijete koje živi s njom a sudski je donešena odluka o viđenju djeteta s ocem.Obratio sam se socjalnoj služi a oni samo kažu da napišem zahtjev,što sam i napravio i čekam odg ili poziv više od mj dana.

nezamisljivo za neplacanje alimentacije zene i css je u stanju da nekog strpa i u zatvor a kad se radi o vidjanju djeteta onda se trazi pored sudske presude i zahtjevi, valjda bi css trebo stupiti u kontakt sa majkom i sto brze omoguciti susrete oca sa djettetom,nekad su ljudi primorani na neplacanje kad im se ovako nesto desi,ili jos bolje naci par svjedoka koji ce potvrditi da majka ne postuje presudu pa ponovo na sud.sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Alimentacija i (ne)viđanje djeteta ne smiju imati veze jedno s drugim. Ne uskraćuj djetetu ništa sa svoje strane.

Majku prijavi na općinski sud, oni će ti dati formulare i napisati zapisnik koji ćeš potpisati.

Prijavi je za uskraćivanje druženja s djetetom.

Mjesec dana i je neko vrijeme u kojem se odvija sve, ako ne i malo duže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poruka lovegirl je smješna. normalno da možete prijavitu bivšu suprugu, ali ako idete taj put nečete nikada doč do djeteta. U mom slučaju ja sam došao do ovrhe, centar predao prijavu protiv majku, itd.... a ne viđam djete ni malo. ako ste pametan otac, nemoijte krenut put do suda, jel če situacija samo biti još gorja nego sada. nemoijte očekivati pomoč od suda ili centra, na kraj ako vama maijka ne dozvoljava, vi nečete viditi kčerku...........

priča iz iskustva .....

pozdrav michael

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem da će se išta promijeniti,ne,zapravo sam siguran.

Jer zakon kod nas ne vrijedi za sve isto. Pogotovo u ovakvim stvarima. Žene su zaštićene ko lički medvjedi, bez obzira jesu li ili ne "u pravu". Čim si muško nitko te ne šljivi.

Prošao sam to na css,dvije minute teških suza i navodnog straha od mene i nitko od tri osobe u prostoriji me više ne doživljava a kamoli da sluša ili pita nešto. Da bi nakon takvog ohrabrenja počela se grozit kak se ne boji i kak će me uništit.

Plus toga mi službena osoba kaže kak nemam šanse onak u četiri oka. i kaj možeš zaključit? Da nije čudo kaj se pojave likovi kao onaj Oraškić.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.....nije čudo kaj se pojave likovi kao onaj Oraškić.....

 

...ne, da nije čudo, nego je logična posljedica diskriminatorske provedbe Obiteljskog zakona. Ista stvar se ponavlja gotovo svakotjedno...a nitko da argumentirano i logično popriča o uzrocima i prevenciji ovakvih tragedija.....

 

Štoviše, najkrvavije ruke imaju tzv. aktivistice u kampanji protiv tzv. "nasilja nad ženama". Svojim djelovanjem one jačaju očitu spolnu diskriminaciju u pravnom sustavu i medijima......a agresivnom , prijetećom halabukom sprečavaju svaku argumentiranu raspravu o problemu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam dugotrajnost doduše sasvim drugog "postupka" czss rješila telefonom: želim razgovarati sa odgovornom osobom. E, pa ne možeš do nje. Ali ima i ta neku njušku iznad sebe. Pa tako lijepo do glave. I faksirala im žalbu na rad uz argumentiranje kako njihova sporost negativni utjecaj na ono čega su im puna usta- djeteta. Ime, potpis, datum. Ponovila poziv na isti broj i upitala kada mogu provjeriti što su napravili. I odreagirali su isti tren. U tjedan dana papir u ruci, djelo provedeno.

A tužba sudu, svakako. Za slučaj da se što izjalovi. Povući se može u svakom trenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ima i ta neku njušku iznad sebe. Pa tako lijepo do glave. I faksirala im žalbu na rad uz argumentiranje kako njihova sporost negativni utjecaj na ono čega su im puna usta- djeteta. Ime, potpis, datum. Ponovila poziv na isti broj i upitala kada mogu provjeriti što su napravili. I odreagirali su isti tren. U tjedan dana papir u ruci, djelo provedeno

 

Sve trule, birokratske institucije, koje su svjesne nepravde koju čine reagiraju na isti način - ovo je najbolji praktični savjet za borbu protiv neznalica koje uništavaju tuđe živote iz Centara za socijalnu skrb. Slično je bilo u JNA - ako ste imali zastavnika pijanca koji vas zlostavlja, trebalo je poznavati nekoga tko poznaje pukovnika ....

 

 

....Neva Tole je navodno ostavila muža i sina u Njemačkoj a ovdje brine tuđe brige.....

 

Ne laje pašće da pravdu brani nego da svoju nečistu savjest hrani....

 

Pitanje je samo do kada ćemo to mi trpjeti......ženska je neurotični kriminalac koja je svojom eksponiranošću nanijela nesagledivu štetu cijelom hrvatskom društvu...

 

Zbog takvih kao ona i naši pravnici razmišljaju i postupaju kao da je svaki muškarac - pijani zlostavljač.

 

Ogromni broj pitanja na forumu Obiteljsko pravo uzrokovan je upravo zbog takve iskrivljene logike...i najžalosnije takve i time uzrokovane prakse pri provođenju Obiteljskog zakona.

 

Osobno vjerujem da je zagrebački feministički krug direktno kriv za smrt brojnih osoba nastradalih u nasilnim sukobima unutar obitelji i između bliskih osoba - jer konstantno pruža podršku i brani osobe s teškim i opasnim poremećajima osobnosti....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A joj ljudi pa u šta se ovaj forum pretvorio, pljuvanje i vrijeđanje čak i poimence (čudim se da moderatori ne reagiraju), a od savjeta tipa ne plaćaj alimentaciju mi se diže kosa na glavi, pa to je vaše dijete. Dakle, osim suda postoji i mogućnost kaznene prijave nadležnom državnom odvjetništvu jer je to kazneno djelo iz čl. 215. KZ-a, a obično upravo kaznena prijava smekša inatljivu mamu. Prema tome nije baš sve tako crno i fatalistički, vjerovali ili ne ali sustav ipak postoji radi nas i radi.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija