Jump to content

Mirovina i zdravsteno osiguranje


LEOPARD10

Preporučene objave

Postovani,

star sam  70 god. radnog staza u Austriji  imam 18 god. i primam  Austrijsku mirovinu. u hrvatskoj imam radnog staza  11mjeseci+26 dana+ 3 mjeseca x 4 sata dnevno.dali imam  pravo    na mirovinu idali imam pravo   na  zdravsteno osiguranje  u hrvatskoj? za  sad zdravsteno osiguranje  sam placam.

unaprije  hvala. Ivan

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

imate pravo na priznavanje starosne mirovine po općem propisu ZOMO, srazmjerno Vašem mirovinskom stažu u RH. Trenutno to je u iznosu od 11,19 EUR , ali uz to ostvarujete i pravo na zdravstveno osiguranje u RH.

Za taj iznos starosne mirovine ostvarene u RH možete plaćati i dopunsko zdravstveno osiguranje u RH.

Podnesite zahtjev u HZMO za priznavanje srazmjerne starosne mirovine u RH.

Izracun mirovine.jpg

Leopard izračun starosnih mirovina.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

EDIT: Krivo čitanje. Nisam primjetio da gospodin ima više od jedne godine staža u HR.

NAPOMENA: podnesite zahtjev u HZMO, ako živite u HR. Ako živite u AT, onda u njihov PVA.

Kod zahtjeva obavezno navedite da ste radili u Austriji. Uz dokumentaciju priložite PVA/SVS rješenje ili bilo kakav drugi dokument gdje Vam se vidi osiguranički broj iz Austrije (nije nužno, ali će olakšati, pravo na mirovinu ćete ostvariti kad austrijska ustanova dostavi podatak o stažu iz Austrije, kojeg će HZMO zatražiti u postupku).

Kad HZMO uspostavi isplatu, automatski će razmijeniti podatke sa HZZO.

uređeno: od ledena_kisa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija