Jump to content

Dragovoljac DR


ginkos

Preporučene objave

Poštovani, kao pripadnik NZ od srpnja '91. Do kraja prosinca, stekao sam status Dragovoljca DR. Imam prosvjetarsku mirovinu od 2015, nakon 41 i pol godine mirovinskog staža ,. Isprva 3670 kn a sada oko 4300 kn, oko 600 eura. Plaćam dopunsko zdravstveno. Imam li pravo na braniteljski dodatak na mirovinu i na oslobođenje od dopunskog zdravstvenog.

Pozdrav, B.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, ginkos je napisao:

Poštovani, kao pripadnik NZ od srpnja '91. Do kraja prosinca, stekao sam status Dragovoljca DR. Imam prosvjetarsku mirovinu od 2015, nakon 41 i pol godine mirovinskog staža ,. Isprva 3670 kn a sada oko 4300 kn, oko 600 eura. Plaćam dopunsko zdravstveno. Imam li pravo na braniteljski dodatak na mirovinu i na oslobođenje od dopunskog zdravstvenog.

Pozdrav, B.

Poštovani mirovina vam je veča od minimalne braniteljske mirovine i nemate pravo na dodatak.  Da vam je  bila povoljnija braniteljska mirovina po riješenju u startu bi vam dodijelili braniteljsku ako ste imali pravo na istu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 04. 2023. u 15:29, ginkos je napisao:

Poštovani, kao pripadnik NZ od srpnja '91. Do kraja prosinca, stekao sam status Dragovoljca DR. Imam prosvjetarsku mirovinu od 2015, nakon 41 i pol godine mirovinskog staža ,. Isprva 3670 kn a sada oko 4300 kn, oko 600 eura. Plaćam dopunsko zdravstveno. Imam li pravo na braniteljski dodatak na mirovinu i na oslobođenje od dopunskog zdravstvenog.

Pozdrav, B.

https://dzo.hzzo.hr/dopunsko-zdravstveno-osiguranje-na-teret-proracuna-rh

https://hzzo.hr/sites/default/files/20110407_Prava_hrvatskih_branitelja_i_clanova_obitelji.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija