Jump to content

Najam stana


Leelo87

Preporučene objave

Postovani,

molim vas odgovor na moje pitanje.

stan je iznajmljen studentima na godinu dana, potpisan je ugovor i ovjereni su potpisi kod javnog biljeznika. Studenti zele napustiti stan iako je u ugovoru navedeno da je najam godinu dana i definiran je datum. Nigdje u ugovoru nije navedeno da ugovor mogu otkazat ili raskinuti ili da ima nekakav rok za prekid istog. Buduci da su one odlucile otici bez obzira sto ja ne pristajem na sporazumni raskid, zanima me mogu li one same raskinuti ugovor i samo tako otici i u slucaju ne placanja najma i rezija sto mogu napraviti? Da napomenem ugovor nije solemniziran i porukom su poslale da bi kroz mjesec dana napustile stan. 
hvala unaprijed na odgovoru! Lp

uređeno: od ivana12345678
Greske u pisanju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Mozete li mi pojasniti sto znaci to da mogu traziti redovni raskid ugovora i na koji nacin to trebaju napraviti ukoliko to naprave? Buduci da oni svakako odlaze i smatraju da su poslanom porukom raskinuli ugovor i ne planiraju placati dalje i vec sada imaju duga svakako planiram sudski postupak. Znate li mozda koliko takav proces otprilike traje i isplati li se uopce? 

uređeno: od Leelo87
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 05. 2023. u 23:11, Leelo87 je napisao:

Mozete li mi pojasniti sto znaci to da mogu traziti redovni raskid ugovora i na koji nacin to trebaju napraviti ukoliko to naprave? Buduci da oni svakako odlaze i smatraju da su poslanom porukom raskinuli ugovor i ne planiraju placati dalje i vec sada imaju duga svakako planiram sudski postupak. Znate li mozda koliko takav proces otprilike traje i isplati li se uopce? 


Privatnom tužbom možeš tražiti da su ti napravili raskidom ugovora štetu koju nisi mogao nadoknaditi. Moraš dokazati svu štetu koju su ti napravili, tko izgubi tužbu plaća i sudske troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija