Jump to content

Oporezivanje inozemne obiteljske mirovine!


BOSS33

Preporučene objave

Poštovani, nakon 9 mjeseci od smrti supruga na savjet prijateljice a po rješenju o obiteljskim mirovinama ( dugo je papirologija trajala), otišla sam se u porezni ured prijaviti . Odmah su skočili na to i potpisala sam puno papira. Moj suprug je bio njemački državljanin a brakom sa hrvatskom državljankom je dobio hrvatsko. Radio je kao Nijemac u Njemačkoj 15g, u Austriji 7g. i bio je u Francuskoj Legiji Stranaca 5g. Ja sam iza njegove smrti dobila 270e obit. mirovine iz Njemačke, iz Austrije 66e mirovine a iz Francuske 251e. Imam još i hrvatsku također obiteljsku mirovinu od prvog supruga 584,52e, na kojoj su krediti 200e. Hrvatsku mirovinu primam već dugo godina.  Još nisam dobila rješenje od porezne ali su mi rekli da ću plaćati 31e mjesečno i još za prošlu godinu od 01.07.22. od smrti mog supruga. neće mi staviti kamate jer sam se sama prijavila. Rekli su da već sada štedim da bih mogla platiti porez. Smatram da je sve to previše, šta mogu učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija