Jump to content

Moze li se civilni obveznik javiti na natjecaj u mup-u?


ospravnik026

Preporučene objave

Mislim da ne. Pitali smo da li civilni ročnicimogu služiti rok u MUP-u i to na upravnim poslovima kao što inače rade recimo u pisarnicama i arhivima sudova, pa smo dobili odgovor da se u MUP-u radi s oružjem kojeg su se "civili" odrekli zbog prigovora savjesti. U praksi se dešavalo da su ročnici čitav dan na sudu prenašali oružje koje je oduzeto u postupku i za koje se na sudu sudi, no tako je kako je. Provjerite, ali mislim da nemate šansu. Probajte pitati u kadrovskoj službi u MUP-u nadležne PU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja mislim da ne, no nikad se nezna.

Zakon kaže da se na natječaj može javiti osoba koja je regulirala vojnu obavezu, i kao jesi, onda nema zakonske zapreke. Pitanje je jedino razlog zbog kojeg je netko dao prigovor savjesti?

 

Pa da se prijaviš na natječaj ne košta te ništa, no sumnjam da se od toliko nezaposlenih kriminalist i dr. nitko neće javiti.

 

PS! Osobno mi je poznato da se jedna osoba tijekom devedesetih zaposlila u jednoj PU na poslovima krim. službenika, a da je tijekom osamdesetih godina regulirala vojni rok, da ne vjeruješ - nesposoban za vojnu službu. No što je tu je, njegova sprema je tada nedostajala, a i prošao je na liječničkom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.Poslao sam upit Ministarstvu unutrasnjih poslova pa se nadam da ce mi brzo odgovoriti.Oni traze policijske sluzbenike vjezbenike visoke strucne spreme i ja cu ako nista drugo poslati sve potrebno na natjecaj.

robin01 je napisao:

I ja mislim da ne, no nikad se nezna.

Zakon kaže da se na natječaj može javiti osoba koja je regulirala vojnu obavezu, i kao jesi, onda nema zakonske zapreke. Pitanje je jedino razlog zbog kojeg je netko dao prigovor savjesti?

 

Pa da se prijaviš na natječaj ne košta te ništa, no sumnjam da se od toliko nezaposlenih kriminalist i dr. nitko neće javiti.

 

PS! Osobno mi je poznato da se jedna osoba tijekom devedesetih zaposlila u jednoj PU na poslovima krim. službenika, a da je tijekom osamdesetih godina regulirala vojni rok, da ne vjeruješ - nesposoban za vojnu službu. No što je tu je, njegova sprema je tada nedostajala, a i prošao je na liječničkom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitao sam u upravi za pravne i kadrovske poslove MUP-a i odgovor je da MOGU.

ospravnik026 je napisao:

Imam problem,odmah se ispricavam ako tewmu nisam pokrenuo u dobrom podforumu ali me zanima moze li osoba koja je civilno izvrsila vojnu obvezu javiti se na natjecaj u Mup-u?Cuo sam razlicita misljenja,logika je da kako sam odbio oruzje samim time i ne mogu obavljati poslove u mup-u?Unaprijed zahvalan na odgovoru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija