Jump to content

Obvezno zdravstveno osiguranje branitelja


Sauron

Preporučene objave

prije 20 sati , PrEsVeTli je napisao:

Ma tumače da ce me odjavit jer sam prikavljen na HZZO kao nezaposlen, iz razloga sto radim u inozemstvu.

A kad izgubim osnovno zdravstveno osiguranje da se mogu prijavit kao branitelj, ali da ne znaju hoce me osigurati.

Uglavnom, po zakonu imam uvjete[ hrvatski branitelj i prebivaliste u RH], ali sve cine da me shebu.

uređeno: od Sauron
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Sauron je napisao:

Ma tumače da ce me odjavit jer sam prikavljen na HZZO kao nezaposlen, iz razloga sto radim u inozemstvu.

A kad izgubim osnovno zdravstveno osiguranje da se mogu prijavit kao branitelj, ali da ne znaju hoce me osigurati.

Uglavnom, po zakonu imam uvjete[ hrvatski branitelj i prebivaliste u RH], ali sve cine da me shebu.

Nema veze sto si  nezaposlen.Prijavis se na HZZO do 1.7.23  i nece te odjaviti,ti imas pravo na zdravstveno i ako si nezaposlen.Moras se prijavljivati svaka 3 mjeseca po toj osnovi  i miran si .Ako ti je to u stvari problem sto se moras vracati u HR  svaka 3 mjeseca onda je to drugo ,a i u tom slucaju te boli patka jer radis u toj drugoj zemlji i imas tamo zdravstveno .Nek te odjavljuju .

uređeno: od redov2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, redov2 je napisao:

Nema veze sto si  nezaposlen

Problem je što je zaposlen (u inozemstvu).

Dana 26. 04. 2023. u 8:30, Sauron je napisao:

Pitanje...posto nemam druge osnove, imam li kao hrvatski branitelj pravo na osnovno zdravstveno osiguranje HZZO?

A što je sa zdravstvenim osiguranjem u toj drugoj zemlji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Problem je što je zaposlen (u inozemstvu).

A što je sa zdravstvenim osiguranjem u toj drugoj zemlji?

Nema obveznog zdravstenog osiguranja iz rada, u pitanju je Irska.

Cisto formalno, ispunjavam uvjete za obvezno zdravstveno osiguranje u RH na osnovi Zakona, naime hrvatski sam branitelj i imam prebivaliste, boraviste nemam ali se i ne trazi u Zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Sauron je napisao:

Nema obveznog zdravstenog osiguranja iz rada, u pitanju je Irska.

Cisto formalno, ispunjavam uvjete za obvezno zdravstveno osiguranje u RH na osnovi Zakona, naime hrvatski sam branitelj i imam prebivaliste, boraviste nemam ali se i ne trazi u Zakonu.

Jos jednom ...JAVI SE u HZZO do 31.6.2023  i nitko te nece brisati  niti ti ukidati zdravstveno.Ne znam koji dio recenice ne razumijes.Nakon toga se moras osobno javljati svakih 90 dana...i nema veze sto si branitelj ili ne samo si HR drzavljanin  i imas pravo na zadravstveno..ALI od 1.4.23 se moras javljati OSOBNO svakih 90 dana ako si po osnovi NEZAPOSLENOSTI prijavljen.Jos su mi super ovi biseri   sa statusom HRVI i opcom nesposobnosti i primaju mirovinu u HR a rade uredno godinama u inostranstvu .Kad   porezni uredi EU na ljeto posalju porezne prijave u HR a mirovinsko bude redom zvalo na ocitovanje bice placa kad plave koverte sa pozivima u mirovinsko budu stizale..Mirovinsko samo na penal ceka one sa opcim mirovinama koji rade godinama vani(u ozujku je covjek dobio poziv iz mirovinskog,kad je otisao srcani dobio ali za ozbiljno,revizija i odluka ukidanja opce ,austrija u pitanju)..velika vecina se ponasa kao mala djeca.Morate shvatiti da smo u EU  100% ( shengen euro)i od 1.4 se POREZNI UREDI umrezavaju ....malo ozbiljnije shvacati ove uredbe,,borili smo se  svi znate koliko da se dobiju statusi i sad olako prokockati sve nije bas pametno.

uređeno: od redov2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Sauron je napisao:

 

Nisam u nikakvoj mirovini, ukinut ce mi zdravstveno jer se necu javiti u HZZO.

Mogu li nakon toga aplicirati za obvezno osiguranje kao hrvatski branitelj, jer jedino po toj osnovi ispunjavam zakonske uvjete?

Koji ce biti formalni razlog za odbijenicu, jer po zakonu ispunjavam uvjet/ hrvatski branitelj, prebivaliste/.

Hvala

upravo sad, Miran89 je napisao:

Od kad smo u Uniji, porezna ima alate da sazna sve o zaradama naših ljudi vani. Samo su u zadnje 3 godine počeli češljati kad su shvatili koji im sve novci prolaze bez da uzmu svoj dio.

Da ne bi ja češao vani i plaćao dodatni  porez za uhljebe, nisam lud.

Ovo vam pise dragovoljac Domovinskog rata /91-95/.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci, najbolje da sam varalica, doktoru po PTSP.

Radit posteno i slati novce obitelji samo budale, izgleda čine.

Po ovome iz Zakona bih trebao konzumirati sljedece kao dragovoljac Domovinskog rata - ostati bez obveznog zdravstvenog osiguranja i jos pride plaćati porez na inozemnu zaradu.

Pa to je cirkus haha.

prije 4 minuta, redov2 je napisao:

 

Hvala, dobro, uzmimo da me skinu sa osiguranja, ..imam li nakon toga pravo aplicirati sa osnove hrvatskog branitelja, drugacije ne mogu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , redov2 je napisao:

Gle po svakoj drugoj osnovi OSIM ako si ZAPOSLEN  u MIROVINI ili si PRIJAVLJEN kao nezaposlen na biro se moras javljati svaka 3 mjeseca.

Izgleda da ostajem bez osiguranja, ma nisam ja bi bio kod lijecnika od kada sam vani, niti namjeravam, ali ono..

Osigurat ce me u mirovini za koju godinu.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija