Jump to content

Dosjelost


Smaltown

Preporučene objave

Godine 2011. naslijedio sam od oca kuću koja je izgrađena na terenu koje je vlasništvo osobe xy. Da pojasnim, otac je kupio u vlasništvo stan na kojem je postojalo stanarsko pravo od vlasnika koji je kupio taj stan 90-tih godina. Stan se nalazio u maloj kući u kojoj je to bio jedini stan, na terenu 750 m2 ograđenim sa svojim ulazom. Godine 2000. zatražio je građevinsku dozvolu za proširenje i dizanje kata. Objekt je izveden prema građevinskoj uz manja odstupanja što je kasnije legalizacijom rješeno i izdano je Rješenje o izvedenom stanju. Godine 2010. otac umire i ja naslijeđujem zgradu. Vlasnički list u koji sam upisan u Posjedovnici, Prvi odjeljak piše: Zgrada, adresa, izgrađena na k.č. Xxxxxx, Drugi odjeljak: dvosobni br 01 u prizemlju, xx m2. Upis je u knjizi položenih ugovora.

Katastarska čestica u zemljišnoj knjizi vlasnički list glasi na osobu xy koja je tu živjela možda između 40-tih godina, na vlasničkom listu je nekada pisalo društveno vlasništvo što je krajem 90-tih izbrisano.
 

Posjedujem i Rješenje o redovitoj uporabi građevine na očevo ime za kompletnu k.č.

 

Postoje li uvjeti za stjecanje vlasništva dosjelošću, može li se primjeniti načelo jedinstva nekretnine ?

uređeno: od Smaltown
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija