Jump to content

Uzdrzavani clan


ivan30000

Preporučene objave

Pozdrav, ako mi mozete pomoci molim vas.

 

Naime, ja sam uzdrzavani clan na PK moje majke.

Ali me zanima jedna stvar, prekinuo sam redovito studiranje 2018te godine, bio sam u jako losem mentalnom stanju, depresija i suicidalne misli.

Roditeljima nisam rekao da sam prekinuo dvije godine, tek sam im u 2020toj rekao da necu nastaviti.

Znaci oni misle da sam prekinuo 2020te, a ne 2018te.

 

Cijelo vrijeme naravno sam nezaposlen i nisam imao primanja.

Nakon dvije ipo godine terapije i tableta pocinjem se bolje osjecati i vjerojatno cu imat posao sada.

 

Zanimalo bi me, prilikom odjave s PK, hoce li mi trebati ikakva potvrda kada sam se ispisao s fakulteta? Ne bih htio da mi roditelji znaju za to, ako nije nuzno.

Hoce li mi majka placati kakvu kaznu jer nije znala da dvi godine zadnje ne studiram?

Iako nisam imao nikakva primanja.

 

Il je za odjavu samo potrebna osobna i OiB, il se moze preko ePorezne?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , ivan30000 je napisao:

Zanimalo bi me, prilikom odjave s PK, hoce li mi trebati ikakva potvrda kada sam se ispisao s fakulteta? Ne bih htio da mi roditelji znaju za to, ako nije nuzno.

Hoce li mi majka placati kakvu kaznu jer nije znala da dvi godine zadnje ne studiram?

Nakon prekida školovanja trebali ste biti prijavljeni u evidenciju nezaposlenih i tako biste imali zdarvstveno osiguranje (ne više preko majke).

No, što znači da ste prekinuli studij 2018.? Da li su vam se studentska prava nastavila i nakon "prekida" ili ste se doista 2018. ispisali s fakulteta? To je ključno te se smatra da ste studirali dok god ste imali studentska prava na fakultetu, čak i ako niste išli na predavanja/polagali ispite ili eventualno stavili studij u mirovanje (formalno se odobrava i evidentira) zbog objektivnih razloga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , ivan30000 je napisao:

prilikom odjave s PK, hoce li mi trebati ikakva potvrda kada sam se ispisao s fakulteta?

Ne.

prije 4 sati , ivan30000 je napisao:

Hoce li mi majka placati kakvu kaznu jer nije znala da dvi godine zadnje ne studiram?

Ne. Gleda se samo koliko ste zaradili u te dvije godine, a ne status u kojem ste bili.

prije 4 sati , ivan30000 je napisao:

il se moze preko ePorezne?

Moze i preko ePorezne.

Platit ce samo za ovu godinu eventualnu razliku poreza jer porezna gleda poreznu olaksicu na godisnjoj razini i tjt.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , lawbydesign je napisao:

Nakon prekida školovanja trebali ste biti prijavljeni u evidenciju nezaposlenih i tako biste imali zdarvstveno osiguranje (ne više preko majke).

No, što znači da ste prekinuli studij 2018.? Da li su vam se studentska prava nastavila i nakon "prekida" ili ste se doista 2018. ispisali s fakulteta? To je ključno te se smatra da ste studirali dok god ste imali studentska prava na fakultetu, čak i ako niste išli na predavanja/polagali ispite ili eventualno stavili studij u mirovanje (formalno se odobrava i evidentira) zbog objektivnih razloga. 

Tako je, ispisao sam se 2018te.

Te otisao s potvrdom u HZZO radi osiguranja, tu je sve ok.

 

Samo sam roditeljima rekao da sam se kasnije ispisao.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Miran89 je napisao:

Ne.

prije 7 sati , ivan30000 je napisao:

Znaci to sigurno?

prije 3 sati , Miran89 je napisao:

Ne. Gleda se samo koliko ste zaradili u te dvije godine, a ne status u kojem ste bili.

prije 7 sati , ivan30000 je napisao:

Hvala vam, ovo mi je najbitnije.

Jednostavno sam bio u tako losem mentalnom stanju.

I najbitnije mi je da ne bude kazne za nju, jer eto, nisam namjerno nikoga isao prevariti ni nis.

prije 3 sati , Miran89 je napisao:

Moze i preko ePorezne.

 

Super, hvala vam.

Znaci ona me samo tako preko sustava eGradjani i ePorezna odjavi s PK, nije uopce neki veliki problem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija