Jump to content

Obnova postupka


lonili

Preporučene objave

Pozdrav

U invalidskoj sam mirovini, profesionalnoj, od 2016. g. ali sam primao najnižu Braniteljsku mirovinu.

Konačno sam prošle godine ostvario svoje pravo na 20% Hrvi trajno i u 11 mj.prošle g. predao novu med. dokumentaciju za obnovu postupka i novi izračun mirovine. Očekivao sam da ću samo dobiti novi izračun prema vojnim kriterijima i bez osobnog odlaska  na vještačenje. Međutim danas sam dobio tel.poziv da se sutra(18- og) javim u Bjelovar na vještačenje. Zanima me dali je još netko morao osobno doći kod vještaka u vezi obnove postupka ili je samo dobio novi izračun mirovine.

Nisam tražio po forumu dali je netko pokr.ovu temu, ako je, isprike, a ako nije, volio bi ćuti vaša iskustva..

uređeno: od lonili
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, lonili je napisao:

Pozdrav

U invalidskoj sam mirovini, profesionalnoj, od 2016. g. ali sam primao najnižu Braniteljsku mirovinu.

Konačno sam prošle godine ostvario svoje pravo na 20% Hrvi trajno i u 11 mj.prošle g. predao novu med. dokumentaciju za obnovu postupka i novi izračun mirovine. Očekivao sam da ću samo dobiti novi izračun prema vojnim kriterijima i bez osobnog odlaska  na vještačenje. Međutim danas sam dobio tel.poziv da se sutra(18- og) javim u Bjelovar na vještačenje. Zanima me dali je još netko morao osobno doći kod vještaka u vezi obnove postupka ili je samo dobio novi izračun mirovine.

Nisam tražio po forumu dali je netko pokr.ovu temu, ako je, isprike, a ako nije, volio bi ćuti vaša iskustva..

Pozdravljam,ja sam kao i vi dobija trajno 20% u desetom misecu 2021, pokupija dokumentaciju i doktorica opce prakse odradila svoju papirologiju .

Sve to posla na mirovinsko, nazvali me nakon misec dana (u prvom prosle godine)na vjestacenje .

Nakon sedam miseci ,prosle godine  u sedmom misecu dobija rjesenje.

Novi izracun sa 20% i 26 godina radnog staza  te cetri godine rata oko 1 900 kuna.

Mirovina bila oko 3 100 takodjer invalidska pa takva i ostala .

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , JozoM je napisao:

Pozdravljam,ja sam kao i vi dobija trajno 20% u desetom misecu 2021, pokupija dokumentaciju i doktorica opce prakse odradila svoju papirologiju .

Sve to posla na mirovinsko, nazvali me nakon misec dana (u prvom prosle godine)na vjestacenje .

Nakon sedam miseci ,prosle godine  u sedmom misecu dobija rjesenje.

Novi izracun sa 20% i 26 godina radnog staza  te cetri godine rata oko 1 900 kuna.

Mirovina bila oko 3 100 takodjer invalidska pa takva i ostala .

 

 

 

Dali to znaći da si na tu invalidsku od 3.100 kn, dobio još 1.900 kn vojne nakon novog vještačenja ? Ili sam ja krivo shvatio, i kako to da ne daju opću nesposobnost, nego ostaje invalidska ili profesionalna?

U čemu je kvaka...na kakvog vještaka naletiš, ili ?

uređeno: od lonili
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, lonili je napisao:

Dali to znaći da si na tu invalidsku od 3.100 kn, dobio još 1.900 kn vojne nakon novog vještačenja ? Ili sam ja krivo shvatio, i kako to da ne daju opću nesposobnost, nego ostaje invalidska ili profesionalna?

U čemu je kvaka...na kakvog vještaka naletiš, ili ?

Nema nikakve " kvake ".sve Vam je objašnjeno u topićima.samo si morate dati malo truda i pročitati.

Dolaskom na komisiju određuje Vam se vrsta mirovine : profesionalna ili opća.zatim udio vojnog dijela ( od 20 -100% ).potom u mirovinskom zatraže čin i da li ste dragovoljac,tepotom slijedi novi izračun mirovine.

Vremensko trajanje procesa Vam ne može nitko sa sigurnošću reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Nema nikakve " kvake ".sve Vam je objašnjeno u topićima.samo si morate dati malo truda i pročitati.

Dolaskom na komisiju određuje Vam se vrsta mirovine : profesionalna ili opća.zatim udio vojnog dijela ( od 20 -100% ).potom u mirovinskom zatraže čin i da li ste dragovoljac,tepotom slijedi novi izračun mirovine.

Vremensko trajanje procesa Vam ne može nitko sa sigurnošću reći.

Nisam tražio po topićima, ali budem...u profesionalnoj sam od 2016...kod njih je sva dokum.od rat.puta, dragovoljca, invalidnosti, dopunjene dokumentacije, i još im sutra donosim frišku dokumentaciju.

Jedina nepoznanica je dali ostaje profesionalna ili dobivam opću nesp.za rad.

Uglavnom, hvala na odgovoru, sutra ću biti " pametniji" kada prođe viještačenje.

uređeno: od lonili
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , lonili je napisao:

Nisam tražio po topićima, ali budem...u profesionalnoj sam od 2016...kod njih je sva dokum.od rat.puta, dragovoljca, invalidnosti, dopunjene dokumentacije, i još im sutra donosim frišku dokumentaciju.

Jedina nepoznanica je dali ostaje profesionalna ili dobivam opću nesp.za rad.

Uglavnom, hvala na odgovoru, sutra ću biti " pametniji" kada prođe viještačenje.

Pripremi se na profesionalna 20-80. Sve ostalo veliki + za Tebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , lonili je napisao:

Dali to znaći da si na tu invalidsku od 3.100 kn, dobio još 1.900 kn vojne nakon novog vještačenja ? Ili sam ja krivo shvatio, i kako to da ne daju opću nesposobnost, nego ostaje invalidska ili profesionalna?

U čemu je kvaka...na kakvog vještaka naletiš, ili ?

Ne po novom rijesenje sam dobija 1900 a posto sam ima vise to  mi je ostalo.

Znaci da sam isa tek u  mirovinu bilo bi toliko a valjda bi mi priznali minimalnu i  plus 50 lipa po danu.

I ja sam mislija da ce me pribacit u opcu a ostala invalidska.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , JozoM je napisao:

Ne po novom rijesenje sam dobija 1900 a posto sam ima vise to  mi je ostalo.

Znaci da sam isa tek u  mirovinu bilo bi toliko a valjda bi mi priznali minimalnu i  plus 50 lipa po danu.

I ja sam mislija da ce me pribacit u opcu a ostala invalidska.

Invalidska mirovina Ti je svakako.jedino si mislio da ćeš dobiti opću a ostavi su Ti profesionalnu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 07. 2023. u 4:44, JozoM je napisao:

Ne po novom rijesenje sam dobija 1900 a posto sam ima vise to  mi je ostalo.

Znaci da sam isa tek u  mirovinu bilo bi toliko a valjda bi mi priznali minimalnu i  plus 50 lipa po danu.

I ja sam mislija da ce me pribacit u opcu a ostala invalidska.

Žao mi je što ti je tako ispalo..

Evo ja sam jučer ( 18-og ) bio na vještačenju, i ona je rekla da će predložiti opću r.nesposobnost, plus HRVI, i to sve šalje za Zg, e sad tamo ovisi dali će se oni s tim složiti ili ne. Ostaje mi samo nada i čekanje riješenja da će biti povoljno za mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani da li netko zna izračunati kolika bi bila mirovina 650 dana spec.policija hrvi 20 % trajno,dragovoljac,uz pretpostavku 20%vojno 80 % civilno,čin desetnik,22god staža rođen 13.2.75 Screenshot_20230725_174854_Gallery2.thumb.jpg.d84c5bef987c5db975c7983f99c4ea7d.jpg

prije 12 minuta, nikipen je napisao:

Screenshot_20230725_174854_Gallery2.thumb.jpg.d84c5bef987c5db975c7983f99c4ea7d.jpg

Unaprijed hvala 

uređeno: od nikipen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 07. 2023. u 10:04, yaris1990 je napisao:

Ma prihvatit će vam opću njih to skoro da i ne zanima oni ne prihvaćaju omjere rat/ mir,jer sa boljim omjerima i mirovina veća. tako bilo i meni prošle godine 

Ok to sa prihvaćanjem opće nesp.za rad, a za rat- mir mislim da bi mi trebalo ostati 20-80, ili i to mogu maknuti ili prihvatiti ? Dali je tebi ostalo 20-80 ?

uređeno: od lonili
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, lonili je napisao:

Ok to sa prihvaćanjem opće nesp.za rad, a za rat- mir mislim da bi mi trebalo ostati 20-80, ili i to mogu maknuti ili prihvatiti ? Dali je tebi ostalo 20-80 ?

Vidim da niste upučeni gospođa  na prvostupanjskoj koja vam je rekla da ide prijedlog za opču invalidnost je uredu ali trebala vam je reči koji omjer predlaže. 
Ako vam ostane omjer 20-80% to je veliko NIŠTA samo da znate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , yaris1990 je napisao:

Koliko vam je vještak na Zosi predložio omjer?

Ništa mi nije rekla, samo mi je rekla da će predložiti opću nesp.za rad.

Moj susjed je bio kod iste vještakinje, i nije mu spomenula nikakav omjer, tek je vidio po dobitku riješenja da je ona predložila 40-60, a da su ovi u Zg skinuli na 20-80.

E sad kod mene je možda malo drugačija situacija...nemam lijevog bubrega ( tumor, 2009 izvađen) i to mi nosi 30% tjeles.oštećenja, a na ovome što je ostao, imam dijagnozu kronične bubr.bolesti..

Vidjet ću kada dobijem riješenje na čemu sam.

prije 18 sati , huskyCRO je napisao:

Vidim da niste upučeni gospođa  na prvostupanjskoj koja vam je rekla da ide prijedlog za opču invalidnost je uredu ali trebala vam je reči koji omjer predlaže. 
Ako vam ostane omjer 20-80% to je veliko NIŠTA samo da znate.

Neznam što je " to veliko ništa" , ali se nadam da će mirovina biti veća nego što je sada. Da je godina 2005, sve bi drugačije izgledalo...ali nije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 minuta, lonili je napisao:

Ništa mi nije rekla, samo mi je rekla da će predložiti opću nesp.za rad.

Moj susjed je bio kod iste vještakinje, i nije mu spomenula nikakav omjer, tek je vidio po dobitku riješenja da je ona predložila 40-60, a da su ovi u Zg skinuli na 20-80.

E sad kod mene je možda malo drugačija situacija...nemam lijevog bubrega ( tumor, 2009 izvađen) i to mi nosi 30% tjeles.oštećenja, a na ovome što je ostao, imam dijagnozu kronične bubr.bolesti..

Vidjet ću kada dobijem riješenje na čemu sam.

Neznam što je " to veliko ništa" , ali se nadam da će mirovina biti veća nego što je sada. Da je godina 2005, sve bi drugačije izgledalo...ali nije

Znači netrebate se bojati manje od 20-80% vam nemože dati.

Opču invalidnost če vam uvažiti drugostupanjsko pa če vam mirovina porasti do nekih 100 eura.Svako dobro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, huskyCRO je napisao:

Znači netrebate se bojati manje od 20-80% vam nemože dati.

Opču invalidnost če vam uvažiti drugostupanjsko pa če vam mirovina porasti do nekih 100 eura.Svako dobro!

Hvala, i tih 100€ bit će više nego što imam...svako dobri i vama, i hvala na podršci..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 25. 07. 2023. u 17:55, nikipen je napisao:

Poštovani da li netko zna izračunati kolika bi bila mirovina 650 dana spec.policija hrvi 20 % trajno,dragovoljac,uz pretpostavku 20%vojno 80 % civilno,čin desetnik,22god staža rođen 13.2.75 

Unaprijed hvala 

Profesorova tablica, bez usklađenja u rujnu. Izracunmirovine.jpg.80d4e89f6cfa42404faa32d2d193de5b.jpg

uređeno: od Josip HR
kriva Avm, mirovina 557,32 umjesto 567,35
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija