Jump to content

Ovrha alimentacija


Miriam20

Preporučene objave

Pozdrav. Bivši ima pokrenutu ovrhu za alimentaciju iz 2019 godine koja je još uvijek na snazi jer je dužan još oko 10ak tisuća kuna. No ove godine u 2 mj dolazi do promjene iznosa alimentacije koja je sada 200 eura. Ono što me zanima je - meni svaki mjesec sjedne određena svota novaca od ovrhe, znači ne njegova dobrovoljna uplata nego od ovrhe, recimo zadnja tri mjeseca su to iznosi po 60ak eura, 79ak eura i u 7 mj nekih 120 eura. Znači to je još uvijek dug iz 2021 godine. Od promjene iznosa alimentacije on je uplatio jednu alimentaciju u punom iznosu od 200 Eura i do danas više ništa. Znači kada završi 7 mjesec dužan je 1000 eura. S obzirom da su mi u zadnja tri mjeseca sjeli novci od ovrhe, ali prve ovrhe, mogu li i imam li pravo pokrenuti drugu ovrhu na novi iznos? Bez obzira što sam zadnja tri mjeseca imala uplate? Ali kažem, za prvu ovrhu. Tako da bi on imao dvije ovrhe za alimentaciju na različiti iznos. Ili s obzirom da imam uplate zadnja tri mjeseca nemam pravo pokrenuti ništa dok ne bude tri mjeseca bez i jednog eura uplaćenog? Nadam se da shvaćate što pitam. Ukoliko mogu pokrenuti drugu ovrhu i naravno ostaviti i prvu jer još nije sve otplaćeno, molim savjet kako kud i gdje, jer sam prvi put rješavala kod odvjetnice jer su mi u Fini rekli da oni to ne rade i ne znaju, a ako mogu sama radije bi si ostavile te novce što bi dala odvjetnici. Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 53 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Trebali biste povući obje ovrhe i obje ponovno staviti na naplatu, ali ovoga puta ne s naznakom "u cijelosti", nego s prilogom, specifikacijom kako bi se trebalo naplaćivati. to uračunavanje je vrlo teško napraviti i praktički Vam treba knjigovođa više nego odvjetnik tu.

Druga još nije pokrenuta.. prva je napisana od odvjetnice po mjesecima koje nije platio plus kamata. Znači ipak mi treba netko to napraviti 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ovako, odem u Finu i povučem ovrhu, pri dolasku i finu i povlačenju prve ovrhe i pokretanja opet prve i nove druge trebam imati što sve? Molim Vas ako imate vremena napisati mi korak po korak, onako da razumije onaj tko pojma nema o zakonima. Imam presudu pravomoćnu i ovršnu i znam da mi ona treba kopirana ali ovjerena kod javnog bilježnika. Što sve korak po korak da radim? Može i pp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 38 minuta, Borbena7 je napisao:

Ima li on u vlasništvu ili suvlasništvu kakve druge imovine iz koje bi se mogli naplatiti, jer ovako i prva ovrha na FINA-i se neredovito otplaćuje?

Nema ništa. Ima kuću koja je već dva puta bila pod ovrhom zbog neplaćanja kredita. Ne živi u njoj. Ali piše da je vlasnik 1/1 i na teretovnici piše PBZ banka. Živi kod roditelja i doslovno nema ništa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tada Vam ne preostaje ništa nego ovrha na novčanim sredstvima preko FINA-e. Možete slobodno ostaviti postojeću ovršnu ispravu da se naplaćuje i tako sve do potpunog namirenja, a tek onda dostaviti ovu novu pravomoćnu i ovršnu odluku, jer ionako alimentacija ima prednost u namirenju u odnosu na ostale tražbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Tada Vam ne preostaje ništa nego ovrha na novčanim sredstvima preko FINA-e. Možete slobodno ostaviti postojeću ovršnu ispravu da se naplaćuje i tako sve do potpunog namirenja, a tek onda dostaviti ovu novu pravomoćnu i ovršnu odluku, jer ionako alimentacija ima prednost u namirenju u odnosu na ostale tražbine.

Imam još jedno pitanje.. odvjetnica je pri prvoj ovrsi napisala dug po mjesecima , znali za svaki mjesec iznos alimentacije plus kamata. Onda je on počeo plaćati ali opet prestao. Govorim sada isključivo o starom iznosu alimentacije. Ja nemam na papiru sve što je dužan nego do onda kada sam pokrenula ovrhu. Znači dva mjeseca iz 2019, cijela 2020 i prvi mjesec 2021. To piše u specifikaciji tražbina. Platio je većinu 2021 godine sam, dobrovoljno, no onda opet prestao. Što s ostatkom duga do novog iznosa alimentacije? Jer po tome ispada da pokrećem novu ovrhu kasnije sa starim iznosom alimentacije tih par mj što nije platio i onda s novim iznosom? Znam da je komplicirano, vjerujem da shvaćate što pitam. Znači na specifikaciji tražbine zadnje što piše je - na iznos...počev od 31.01.2021 do isplate. Onda je počeo, nakon posjete policije, plaćati sam. Ali nije platio sve do novog iznosa alimentacije, Tj do 1 mj 2023

uređeno: od Miriam20
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija