Jump to content

Prekršajni nalog - prigovor


new_user

Preporučene objave

Dobio sam prekrsajni nalog za prekoracenje brzine, u prigovoru sam priznao prekrsaj i molio za smanjenje kazne, tj. Zabrane upravljanja i pp je poslala predmet na vps. Presudu sam dobio bez umanjenja. Trebam dobiti rjesenje o ukidanju jer sa ovim prekrsajem imam 12 bodova. 6 bodova mi istjece 08.12. Ukoliko dobijem rjesenje do 08.12. Mogu li upravnim sporom srusiti rjesenje zbog toga sto prekrsajni nalog nije isao prvo na opcinski sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos jedno pitanje; ako ne dobijem rjesenje do isteka bodova 08.12. jel to znaci da mi nece ukinut dozvolu iako sam imao 12 bodova a vise ih nebi imao sa 08.12.? 

Rjesenje postaje izvrsno nakon urucenja, ako napisu rjesenje prije isteka a bude moguce ne primit rjesenje do isteka bodova recimo ako bude u pitanju 10-ak dana, jel bih tako mogao sacuvati dozvolu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , new_user je napisao:

Mogu li upravnim sporom srusiti rjesenje zbog toga sto prekrsajni nalog nije isao prvo na opcinski sud?

Ne, VIsoki prekršajni sud može odmah odlučivati o prigovoru na prekršajni nalog koji he podnesen na sankciju (vidi čl. 95. st. 2. Prekršajnog zakona).

 

prije 13 sati , new_user je napisao:

Jos jedno pitanje; ako ne dobijem rjesenje do isteka bodova 08.12. jel to znaci da mi nece ukinut dozvolu iako sam imao 12 bodova a vise ih nebi imao sa 08.12.? 

Rjesenje postaje izvrsno nakon urucenja, ako napisu rjesenje prije isteka a bude moguce ne primit rjesenje do isteka bodova recimo ako bude u pitanju 10-ak dana, jel bih tako mogao sacuvati dozvolu? 

Rješenje može biti pravomoćno i izvršno i bez da ti ga osobno uruče, ali možeš probati, drugih opcija niti nemaš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija