Jump to content

račun za vodu


katedi

Preporučene objave

prije 37 minuta, katedi je napisao:

Račun glasi na najmoprimca i on je u stečaju.

To je problem vodovoda, a ne Vaš. Otvršiti mogu samo onog na koga je izdan račun.

prije 38 minuta, katedi je napisao:

vodovod nije trebao čekati pola godine da mi prijeti ovrhom

Njihovo je pravo da odluče kada će se pokušati naplatiti, ali Vas nemaju s čim ovršiti.

prije 39 minuta, katedi je napisao:

Mogli su na vrijeme ga opomeniti.

Nisu obvezni nikoga opominjati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani, evo opet na temu vode, naime sad me nazvao vodovod  i da će ovršiti mene jer nije uspio naplatit od poduzeća koje je bilo u najmu i sa je blokiran i ide u stečaj. Rekli ste da mogu naplatiti samo od onoga na koga glasi račun i to je logično, ali oni kažu da sam ja vlasnik mjerila i da če mene ovršit.i da platim ili ču imati i troškove ovrhe. Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon odlaska najmoprimca odmah sam iznajmila drugome i voda je prebačena na njega i on uredno plača već 2 mjeseca.. Oni kažu da sam ja garant i ako on neće platit da će mene ovršit. Ne vjerujem da uprazno prijete jer to je ozbiljno poduzeće. Pokušala sam razgovarat s njima  da računi glase na to poduzeće i kako mogu ovršit mene kad to nije moj dug, i tko zna koliko dugova još imaju i po tome bi ja morala sve platit.Poduzeće koje je bilo u prostoru je j.d.o.o i nema imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, katedi je napisao:

Ja sam vlasnik vodomjera .

Vrtimo se u krug sa odgovorima.

Ovdje bi bila u pitanju ovrha na temelju vjerodostojne isprave, a u konkretnom slučaju vjerodostojna isprava je ispostavljeni i dospjeli račun. Po ovakvom račun ovršenik može biti samo naznačena osoba i nitko drugi.

Ključno je pitanje, temeljem čega oni tvrde da ste Vi "garant", jer Vas sa ovakvim računima ne mogu ovršiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tačno, vrtimo se u krug.Računi su na poduzeće koje je bilo u najmu i opomena je na njih,meni je šalju da vidim i da pokušam nagovoriti ih da plate. Kad sam rekla da sam pokušala i da su rekli da  nemaju novac i da su blokitani 3 meseca i da idu stečaj, onda mi je rečeno da če mene ovršit.Pitala sam zašto kad to nije mog račun, rekli u da je to politika poduzeća kad ne mogu naplatit od njih ja kao vlasnik prostora i vodomjera moram platit. Mene zanima samo dali je to zakonski jer sam pitala za čistoću, struju , komunalije i ostale dugove i rekli su mi da samo njih terete. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, katedi je napisao:

Pitala sam zašto kad to nije mog račun, rekli u da je to politika poduzeća kad ne mogu naplatit od njih ja kao vlasnik prostora i vodomjera moram platit

Politika poduzeća nije iznad zakona, a on pak kaže da ovršenik može biti samo onaj na koga glasi račun koji je u ovom slučaju vjerodostojna isprava.

prije 1 sat, katedi je napisao:

Mene zanima samo dali je to zakonski jer sam pitala za čistoću, struju , komunalije i ostale dugove i rekli su mi da samo njih terete

Tako je, jer su ispostavljali račune na njihovo ime, a naknadna izmjena tih podataka bi bila kazneno djelo.

Dana 09. 11. 2023. u 12:56, katedi je napisao:

da će mene ovršit

Neka pokrenu postupak. Uvijek po opomeni stignete platit, ali osobno bih pričekala da vidim kako će sastaviti taj ovršni prijedlog kada vjerodostojna isprava glasi na drugu osobu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija