Jump to content

Izvanredni otkaz


Upitnikusklicnik

Preporučene objave

Pozdrav

22.10.2023 dolazim na posao i najavljujem nakon par sati smjene da odlazim na bolovanje zbog mobinga koji tamo trpim duze vrijeme.

Drugi dan, u ponedjeljak, zovem doktoricu, otvaram bolovanje i trazim uputnicu za psihijatra- prvi pregled.

Isti dan popodne mi dolazi na e gradjani odjava sa mirovinskog.

Nit sam ista potpisao, najavio sam bolovanje jer se tjednima ne osjecam dobro.

Poslodavac mi je samo danas poslao poruku da dodjem potpisat sporazumni otkaz.

Kako je moguce da me odjavio i dao mi otkaz sa danom otvaranja bolovanja bez da sam ista potpisao i bez da mi je ista rekao i najavio?

 

Sto dalje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatražite pismeno očitovanje poslodavca (usmeno pa ako odbije pružiti pisano obrazloženje tada isto tražite pisanim putem s povratnicom). Niste dužni potpisati sporazum, a on Vam je otkaz ugovora o radu dužan obrazložiti. Ukoliko se ohluši na Vaš upit u krajnjem slučaju možete zatražiti zaštitu prava  putem suda. Ali, opet napominjem, svoju je odluku o otkazu poslodavac dužan pismeno obrazložiti.

 

Bez obzira na sve navedeno, uvijek je najbolja opcija sve sa poslodavcem riješiti bez posezanja za pravnim mogućnostima, no ukoliko je situacija takva kakvom je opisujete tada je moguće da neće biti drugog izbora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Upitnikusklicnik je napisao:

Poslodavac mi je samo danas poslao poruku da dodjem potpisat sporazumni otkaz.

Ništa ne potpisujte, pogotovo ne sporazum. On je nešto od dokumentacije morao krivotvoriti da bi Vas odjavio, a to je između ostalog i kazneno djelo.

Jeste li dostavili doznake da ste na bolovanju? Ako niste, to prvo napravite. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija