Jump to content

Ugovor na određeno - zamjena


hosn

Preporučene objave

Poštovani, radim na ugovor na određeno vrijeme kao zamjena za komplikacije u trudnoći, rodiljni i roditeljski dopust. Što se događa ako osoba koju mijenjam produži dopust još godinu dana radi njege djeteta s teškoćama? Raspisuje li se novi natječaj ili ja nastavljam raditi po trenutno važećem ugovoru. Jednako tako, što u slučaju da ostane, u međuvremenu trudna s drugim djetetom... iskoristi pravo na godišnji i nastavi komplikacije, porodiljni i rodiljni?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa sve ovisi o poslodavcu. Sukladno ZR-u poslodavac smije sklopiti ugovor o radu na određeno vrijeme u najdužem trajanju od tri godine uz iznimku da može biti i duže od tri godine u slučaju zamjene privremeno nenazočnog radnika. 

Ako radite u jedinici lokalne i područne samouprave te ako ste primljeni su službu kao zamjena za duže vrijeme odsutnu službenicu onda ostajete do njenog povratka bez potrebe izdavanja novog rješenja o prijmu i rasporedu u službu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru. Zaposlena sam u vrtiću gdje dobivamo nove ugovore pri svakoj promjeni. Tako npr. Jedan dobijemo za vrijeme komplikacija, rodiljnog i roditeljskog dopusta, a kada osobi navedeno pravo ističe i krene koristiti godišnji odmor dobijemo novi ugovor kako mijenjamo (tu istu), djelatnicu na godišnjem odmoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , hosn je napisao:

Jedan dobijemo za vrijeme komplikacija, rodiljnog i roditeljskog dopusta, a kada osobi navedeno pravo ističe i krene koristiti godišnji odmor dobijemo novi ugovor kako mijenjamo (tu istu), djelatnicu na godišnjem odmoru 

To je ispravno postupanje, jer morate imati ugovor koji odgovara stvarnoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Borbena7 je napisao:

To je ispravno postupanje, jer morate imati ugovor koji odgovara stvarnoj situaciji.

Sa, jasno mi je, jedino što ne znam je to da li je potreban novi natječaj ako se osoba niti ne vrati na posao, npr, rodiljni, godišnji pa opet rodiljni ili može ostati osta osoba na zamjeni bez novog natječaja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , hosn je napisao:

Sa, jasno mi je, jedino što ne znam je to da li je potreban novi natječaj ako se osoba niti ne vrati na posao, npr, rodiljni, godišnji pa opet rodiljni ili može ostati osta osoba na zamjeni bez novog natječaja

Mišljenja sam da nije potreban, ako se radi o zamjeni za jednu te istu radnicu koja koristi svoja prava sukladno zakonskim propisima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija