Jump to content

j.d.o.o bez da si isplacujem placu


antonio.

Preporučene objave

Zivim i radim u Svedskoj oko 5 godina i razmisljam o tome da se vratim u Hrvatsku za 2-3 godine. Planiram u hrvatskoj otvoriti d.o.o (IT sektor) bez da si isplacujem ikakvu placu i da sve sto zaradim u firmi ostane na racunu u firmi, pa me zanima dali je to moguce? Ako nije moguce, postoji li druga opcija ili oblik firme di bi to mogao napraviti? U Sved. sam vlasnik firme koja je ekvivalent nasem d.o.o i u njoj si nemoras placu isplacivat niti ikakve doprinose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi kao osnivač i odgovorna osoba u vašoj firmi, sebi ne morate isplačivati plaču niti bilo kakve druge obaveze, što bi vam inače išlo u trošak poslovanja i imali bi veči rashod, a time i umanjenu poreznu osnovicu. Ali, u tom slučaju, morate imati 1 djelatnika u vašoj firmi, nebitna je njegova funkcija u firmi, koji mora biti prijavljen, tj. firma mora imati bar 1 zaposlenog djelatnika.
Troškovi za njegovu plaču i doprinose idu u trošak poslovanja firme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , antonio. je napisao:

Zivim i radim u Svedskoj oko 5 godina i razmisljam o tome da se vratim u Hrvatsku za 2-3 godine. Planiram u hrvatskoj otvoriti d.o.o (IT sektor) bez da si isplacujem ikakvu placu i da sve sto zaradim u firmi ostane na racunu u firmi, pa me zanima dali je to moguce? Ako nije moguce, postoji li druga opcija ili oblik firme di bi to mogao napraviti? U Sved. sam vlasnik firme koja je ekvivalent nasem d.o.o i u njoj si nemoras placu isplacivat niti ikakve doprinose.

Ako ste zaposleni gore negdje i placaju vam se doprinosi, tada ste duzni izvaditi svakih 6 mjeseci A1 potvrdu i dostaviti je svome poreznom referentu.

S obzirom na vas slucaj, porezna ce vas zaduziti za doprinose tako da vam je joker naci nekog tko je zaposlen da preuzme funkciju direktora, a vi da uzmete fukciju prokurista i mirni ste.

Dobit niste duzni isplatiti, vase diskrecijsko pravo je da ju isplatite kad zelite i u kojem iznosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija