Jump to content

Alkohol 1.49 promila


Repa

Preporučene objave

Pozdrav, jucer navecer me je zaustavila prometna policija, ugl bio sam pod utjecajem alkohola od 1.59 promila umanjeno 1.49. Oduzeta mi je vozacka na 12sati, prije dve godine i 10dana sam i mao isti slucaj di sam napuhao 1.14 promila, tu sam izvukao vozacku žalbom i smanjio kaznu. Zanima me koje sankcije sad mogu ocekivati, vozacka mi je bitna i to moram izvuc van ako je moguce.. 

Da napomenem da mi je ovo u 16 godina koliko imam vozačku drugi takav prekršaj, nikad kaznjavan zbog brzine, i vecih drugih prekrsaja.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 12. 2023. u 16:13, drot13 je napisao:

Briše se nakon 3 godine od pravomoćnosti presude (ako si se žalio i dobio presudu samo s novčanom kaznom, bez zaštitne mjere zabrane upravljanja), tako da će sud ovo još uvijek vidjeti.

Ovo citirani dio me baš zanima.

Dali sud (odnosno sudac/sutkinja) uopće nema uvid u predhodne prekršaje starije od 3 godine (odnosno uvid im izbaci prazan skup) ?

Ili ih vidi ali ih ne bi trebao uzeti u obzir prilikom izricanja presude?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 06. 12. 2023. u 7:49, Podpitanje je napisao:

Odgovor ili komentar a ovo? Hvala

 

Prekršajni zakon

Rehabilitacija

Članak 77.

(1) Nakon izdržane, oproštene ili zastarjele kazne zatvora odnosno maloljetničkog zatvora, osuđenik ima sva prava utvrđena Ustavom, zakonom ili drugim propisom i može stjecati sva prava osim onih koja su mu ograničena zaštitnom mjerom, a jednako se to odnosi i na počinitelja prekršaja kojem je primijenjena mjera upozorenja ili je odlukom o prekršaju oslobođen kazne.
(2) Protekom tri godine od pravomoćnosti odluke o prekršaju počinitelj prekršaja smatra se neosuđivanim po toj odluci o prekršaju i svaka uporaba tih podataka o njemu kao počinitelju prekršaja zabranjena je i nema nikakav pravni učinak. Rehabilitirani osuđenik ima pravo nijekati prijašnju osuđivanost i zbog toga ne može biti pozvan na odgovornost niti može imati bilo kakve pravne posljedice.
(3) Rehabilitacija iz stavka 1. i 2. ovoga članka nastupa po sili zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma jasno mi je to i ti članci su mi poznati.

Ali sta odgovoriti ako sudac upita da li ste u prošlosti bili kažnjavani za predmetni prekršaj zbog kojeg ste na sudu? A jesi, ali je nastupila rehabilitacija.

Odgovoriš da nisi, a sudac ima uvid i u rehabilitirane prekršaje, pa ispada da nešto skrivaš.

Ali ok, ako san dobro shvatio, protekom tri godine od pravomoćnosti odluke o prekršaju (tj. nakon rehabilitacije) na svako pitanje dali si kažnjavan odgovaraš da nisi kažnjavan i to je to.

 

 

 

 

 

uređeno: od Podpitanje
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Update. 

Evo dobio sam poziv na prekrsajni sud sljedeci njesec 14tog

Optuzni prijedlog je napisan na 1.325.00e

I mjera zabrane upravljanja vozila b kat na 6mjeseci. 

Mislim sam ici na sud i iznjeti sve činjenice koje bi me mogle spasiti i koje su stvarno bitne. 

Posao(radim ko terenski komercijalist) , voznja djeteta u vrtić, majka mi nema vozačku dozvolu, takoder i punica njih stalno taxiram. 

I točno sam u postupku stambenog kredita. 

Dali da tražim da se i smanji i novcana kazna ili da samo cvilim za vozačkom. Platit cu i neka me odere po dzepu jebi ga kriv sam.. 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Vidjet ćeš kako će razgovor teći, ali baziraj se na potrebu za vozačkom. S obzirom na količinu alkohola, teško je da će potpuno ukinuti mjeru, ali možda ju skrati na 1 mjesec.

Dali imam pravo na žalbu nakon presude. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija