Jump to content

Obrazac Barthelov index


brett

Preporučene objave

prije 22 sati , brett je napisao:

Za inkluzivni dodatak za osobe sa invaliditetom se traži da se uz zahtjev priloži ispunjen barthelov index ovjeren od liječnika.Zna li tko gdje se može naći taj obrazac da vidim o čem se radi?Ima ih na internetu puno i ne znam koji je važeći trenutno?

Evo obrazac koji su meni ispunjavali.

C2_Barthelov_indeks.docx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 04. 01. 2024. u 9:55, cvrtila je napisao:

Poštovani Marko

tko ti je ispunjavao obrazac i kad, bio sam 5 puta na vještačenju i nitko me nije ni traži ni spomenuo Barthelov index

razumijem da sad treba uz nove zahtjeve a šta če biti sa onima koji će dobiti rješenje po službenoj dužnosti a nemaju Barthelov index

Kako je yaris1990 naveo to nije upitnik za psihičke bolesti. To je za tjelesno oštećenje kao što vidite u obrascu.

Ispunjava ga liječnik opće prakse, spec. neurolog ili spec. fizikalne medicine. (Bolje je ako vas recimo liječi spec. neurolog da ga on i ispuni, ipak mislim da ispunjen i ovjeren od strane specijaliste daje veću važnost)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikad me nitko nikad na pet vještačenja (čak i na drugostupanjskom u središnjici ZOSI) nije tražio Barthelov index, lječim se kod kardiologa, neurologa i psihijatra. Osoba sam sa 100 % invaliditeta, invalidnost tjelesno oštećenje IV stupnj  (srce), psihičke bolesti II stupanj (organski poremećaj raspoloženja).

Nije mi jasno dali će me netko tražiti Berthelov index ili će netko odlučiti sam

Hvala na prilogu obrasca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 06. 01. 2024. u 12:24, cvrtila je napisao:

Nikad me nitko nikad na pet vještačenja (čak i na drugostupanjskom u središnjici ZOSI) nije tražio Barthelov index, lječim se kod kardiologa, neurologa i psihijatra. Osoba sam sa 100 % invaliditeta, invalidnost tjelesno oštećenje IV stupnj  (srce), psihičke bolesti II stupanj (organski poremećaj raspoloženja).

Nije mi jasno dali će me netko tražiti Berthelov index ili će netko odlučiti sam

Hvala na prilogu obrasca

Za tjelesno oštećenje se po novom za inkluzivni dodatak traži Barthel index.

Ako već primate neki od doplataka oni će to obaviti po službenoj dužnosti i dobit će te poziv i što trebate predati za inkluzivni dodatak (između ostalog i Barthel index)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija