Jump to content

1/4 Dozivotno uzdrzavanje


mirtinte1

Preporučene objave

Lijep pozdrav.

Mama se brine za nepokretnu tetu zadnjih 10 tak godina u tetinom stanu u kojem zivi podstanar koji se isto brine o njoj...teta je prije par godina dala mami taj stan da bi danas ( na inicijativu podstanara ) promijenili ugovor gdje pise da 1/4 stana pripada podstanaru.mama se s tim slaze ali ja mislim da nakon tetine smrti podstanara se nemoze izbaciti van u slucaju prodaje stana tj.on sada moze mamu ucijeniti i traziti pola ili vise vrijednosti stana jeli tsko?

Posto je to frisko sta bi mama trebala staviti u ugovor da bude fer tj.ds nakon prodaje stana ( ako ce doci do toga ) ili isplate podstanara on to prihvati u svojih 25%? ( mozda hoce ali da smo sigurni )

Ili je sve sad gotovo ?

Zahvaljujem unaprijed.. Tom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 13. 01. 2024. u 14:11, Miran89 je napisao:

Na temelju čega? Ako je vlasnik 1/4, onda mu i pripada 1/4 od eventualne kupoprodajne cijene. Ukoliko krene izvodit vratolomije, lijepo stan na dražbu pa nek tamo traži od suda 1/2 kad mu pripada 1/4.

Da kada bi doslo do prodaje...ali sto ako on ne zeli izaci iz stana kojim je i u 1/4 vlasnik?

Tj.da bi doslo do prodaje on mora izaci ili se sloziti sa prodajom.

Da li on moze ( cuo sam da moze ) to odbiti i kasnije svoj dio prepisati djetetu i tako u nedogled?

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 16. 01. 2024. u 10:29, mirtinte1 je napisao:

Da kada bi doslo do prodaje...ali sto ako on ne zeli izaci iz stana kojim je i u 1/4 vlasnik?

Tj.da bi doslo do prodaje on mora izaci ili se sloziti sa prodajom.

Da li on moze ( cuo sam da moze ) to odbiti i kasnije svoj dio prepisati djetetu i tako u nedogled?

Zahvaljujem

Pokrenete razvrgnuće suvlasničke zajednice civilnom diobom i tada ide na javnu dražbu,te od dobivenog iznosa svaki dobija isplatu po svome suvlasničkome dijelu,a ot to nemože zaustaviti nikako,naravno da se može odugovlačit ali ishod bi bio prodaja ako na tome inzistirate.

A ako nebi htio izaći van iz stana,novi vlasnik moze pokrenuti deložaciju i gotova prica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija