Jump to content

Ovrha i administrativna zabrana


Nada 24

Preporučene objave

Pozdrav! Uskoro ću biti blokirana i namjeravam otvoriti zaštićeni račun. Plaća mi je oko 1450 eura i imam administrativnu zabranu za 2 kredita. Čitam da je zaštićeni iznos za 2024.g. 750 eura pa me zanima hoće li ostatak u potpunosti otići na ovrhu koju će provoditi Fina ili će prednost najprije imati krediti koji se odbijaju administrativnom zabranom, a ostatak će ići na ovrhu?! Zanima me postoji li mogućnost ovrhe nad automobilom ako je iznos koji dugujete ispod vrijednosti samog automobila? Postoji li neka cifra dugovanja do koje ne bi smjela ići pljenidba na nekretnine i pokretnine?

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Nada 24 je napisao:

Pozdrav! Uskoro ću biti blokirana i namjeravam otvoriti zaštićeni račun. Plaća mi je oko 1450 eura i imam administrativnu zabranu za 2 kredita. Čitam da je zaštićeni iznos za 2024.g. 750 eura pa me zanima hoće li ostatak u potpunosti otići na ovrhu koju će provoditi Fina ili će prednost najprije imati krediti koji se odbijaju administrativnom zabranom, a ostatak će ići na ovrhu?! Zanima me postoji li mogućnost ovrhe nad automobilom ako je iznos koji dugujete ispod vrijednosti samog automobila? Postoji li neka cifra dugovanja do koje ne bi smjela ići pljenidba na nekretnine i pokretnine?

Unaprijed zahvaljujem

Čitam da je zaštićeni iznos za 2024.g. 750 eura

Točno

hoće li ostatak u potpunosti otići na ovrhu koju će provoditi Fina ili će prednost najprije imati krediti koji se odbijaju administrativnom zabranom, a ostatak će ići na ovrhu?!

Hoće,ostatak u potpunosti ide na ovrhu.Vi od svojih sredstava koja su izuzeta od ovrhe morate platiti kredite.Banke su se prije mogle naplatiti,sada više ne.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 14. 01. 2024. u 19:16, Nada 24 je napisao:

imam administrativnu zabranu za 2 kredita

Što ovo znači? Na koje točno isprave mislite?

Dana 14. 01. 2024. u 19:16, Nada 24 je napisao:

Zanima me postoji li mogućnost ovrhe nad automobilom ako je iznos koji dugujete ispod vrijednosti samog automobila?

Da, itekako.

Dana 14. 01. 2024. u 19:16, Nada 24 je napisao:

Postoji li neka cifra dugovanja do koje ne bi smjela ići pljenidba na nekretnine i pokretnine?

Da za nekretnine, ali ne i za pokretnine i auto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 15. 01. 2024. u 20:55, Borbena7 je napisao:

Što ovo znači? Na koje točno isprave mislite?

Da, itekako.

Da za nekretnine, ali ne i za pokretnine i auto.

Mislim na administativnu zabranu kojom se krediti skidaju s plaće. U računovodstvu mi je rečeno kako prednost imaju ti krediti koji se odbijaju AZ-om, a ostatak ide na ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Nada 24 je napisao:

Mislim na administativnu zabranu kojom se krediti skidaju s plaće. U računovodstvu mi je rečeno kako prednost imaju ti krediti koji se odbijaju AZ-om, a ostatak ide na ovrhu.

To onda nije administrativna zabrana već izjava o zapljeni po pristanku dužnika sukladno čl. 202. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija