Jump to content

Privremeno oduzet mobilni uređaj


knez294

Preporučene objave

Pozdrav

Naime zbog sirenja eksplicitnih sadrzaja mi je 27.11 oduzet telefon nakok sto se sud donijeo presudu 3.1 (dostavljena 8.1) pise da mi mobitel moraju vratiti u roku od 8 dana od pravomocnosti presude 

Provjerio sam na internetu ali pise da presuda jos nije pravomocna,a prosao je rok za žalbu i nitko se nije žalio 

Pa me zanima sta mogu poduzeti u vezi vracanja telefona 

Hvala LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , frenki zg je napisao:

Obratiti se sudu i tražiti klauzulu pravomočnosti na navednu presudu, kad istabude stavljena, vratit če va u zakonskom roku, samose vi morate osobno obratiti i sudu po pitanu pravomočnosti, i onome tko vam je isti oduzeo, da 
bude ažurniji u vračanju istoga.

Dali to idem osobno na opcinski sud ili kako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , frenki zg je napisao:

Obratiti se sudu i tražiti klauzulu pravomočnosti na navednu presudu, kad istabude stavljena, vratit če va u zakonskom roku, samose vi morate osobno obratiti i sudu po pitanu pravomočnosti, i onome tko vam je isti oduzeo, da 
bude ažurniji u vračanju istoga.

I dali ce to ubrzati postupak odnosno dali postoji mogucnost da ce sud poslati pravomocnu presudu u MUP u roku od mjesec dana jer mi oni nezele vratiti uredaj bez da im sud posalje pravomocnu presudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , knez294 je napisao:

Pozdrav

Naime zbog sirenja eksplicitnih sadrzaja mi je 27.11 oduzet telefon nakok sto se sud donijeo presudu 3.1 (dostavljena 8.1) pise da mi mobitel moraju vratiti u roku od 8 dana od pravomocnosti presude 

Provjerio sam na internetu ali pise da presuda jos nije pravomocna,a prosao je rok za žalbu i nitko se nije žalio 

Pa me zanima sta mogu poduzeti u vezi vracanja telefona 

Hvala LP

Eksplicitni sadržaji su šireni putem tog telefona i proglašen si krivim?

Ako je odgovor da, onda ja postavljam pitanje. Za tužitelj nije u optužnici predložio trajno oduzimanje mobitela?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, AlexOne je napisao:

Eksplicitni sadržaji su šireni putem tog telefona i proglašen si krivim?

Ako je odgovor da, onda ja postavljam pitanje. Za tužitelj nije u optužnici predložio trajno oduzimanje mobitela?

Neee,u optuznici pise da mi imaju vratiti mobitel u roku od 8 dana od pravomocnosti presude

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , knez294 je napisao:

I dali ce to ubrzati postupak odnosno dali postoji mogucnost da ce sud poslati pravomocnu presudu u MUP u roku od mjesec dana jer mi oni nezele vratiti uredaj bez da im sud posalje pravomocnu presudu?

Pa mislim da bi klauzulu o pravomoćnosti trebao dobiti u pisarnici toga suda (uzmi presudu sa sobom) i onda ne vidim zapreke da takvu pravomoćno potvrđenu presudu odneseš sam na MUP i zatražiš da ti vrate mob. Ponesi i potvrdu kojom ti je privremeno oduzet mobitel.

Da ne citiram konverzaciju od ranije ....

Znači sadržaj nije dijeljen putem mobitela?

To je neka presuda po nagodbi bila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije nista bilo po nagodbi vjerovatno nisu pronasli nista u telefonu,ali u MUP-u su mi rekli da oni bas moraju dobiti pravomocnu presudu od suda pa mi nije jasno zasto se toliko dugo ceka

prije 4 minuta, AlexOne je napisao:

Pa mislim da bi klauzulu o pravomoćnosti trebao dobiti u pisarnici toga suda (uzmi presudu sa sobom) i onda ne vidim zapreke da takvu pravomoćno potvrđenu presudu odneseš sam na MUP i zatražiš da ti vrate mob. Ponesi i potvrdu kojom ti je privremeno oduzet mobitel.

Da ne citiram konverzaciju od ranije ....

Znači sadržaj nije dijeljen putem mobitela?

To je neka presuda po nagodbi bila?

Mogu vam poslati link presude ako zelite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, knez294 je napisao:

Nije nista bilo po nagodbi vjerovatno nisu pronasli nista u telefonu,ali u MUP-u su mi rekli da oni bas moraju dobiti pravomocnu presudu od suda pa mi nije jasno zasto se toliko dugo ceka

Mogu vam poslati link presude ako zelite?

Prilično sam siguran da oni moraju dobit pravomoćnu presudu, a ovo "od suda" su si oni malo dali za pravo da se prave važni.

Pošalji link u privatnoj poruci, baš me zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, drot13 je napisao:

Da, neće ti vratiti nešto na temelju presude koju ti doneseš. Moraju dobiti direktno od suda i onda će ti vratiti. 

Mislim da sam ja "pravno" u pravu, ali si ti iskusniji pa nek' knez294 tebe posluša.

A, ako je tako ja bi im osobno poslao na MUP presudu s udarenom pravomoćnosti i pozvao ih da mi pošalju/daju mob nakon 8 dana od zaprimljene dostave s povratnicom. Jer tko zna kada će se na sudu sjetiti da to pošalju policiji.

Vidio sam presudu, kazneni nalog, zato je to tako brzo završilo. To mi je bilo čudno.

Uglavnom "knez" je prošao ko' nitko po pitanju mobitela.

Meni drže mobitel mjesecima koji nije ni spomenut u optužnici, a još je k tome tužitelj zatražio da mi se trajno oduzme. 🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Ivo Kermartin je napisao:

Ako im Sud ne naredi, teško išta od toga.

Meni jednom nisu željeli vratiti mobitel od stranke čak ni po Nalogu suda jer su govorili da to još nije pravomoćno iako nije postojala mogućnost žalbe na Nalog. 

Malo rasprave i još nekih asertivnijih metoda je trebalo da popuste.

Sud im je naredio da u roku od 8 dana od pravomocnosti imaju vratiti mobitel?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, sivko je napisao:

A nego od koga drugoga nego od suda?Samo sud je nadležan da šalje presude.

Sud je nadležan da donosi presude (i druge radnje naravno) pa tako i za slanje presuda.

Gdje piše da ti ne možeš nekome uručiti i zatražiti postupanje po pravomoćnoj, izvršnoj/ovršnoj i digitalno provjerljivoj vjerodostojnoj presudi u kojoj je već naložena radnja nekom tijelu kako i kada treba postupati. Pa iz tog razloga stranke i oblijeću pisarnice da im se udari pravomoćnost i s time idu u neku drugu instituciju ostvariti neko svoje pravo, na primjer.

Kao što sam u drugim postovima napomenuo, nisam pravnik, i ako se radi o tome da sud treba izdati nalog za tu radnju onda je to druga stvar.

No, ako je ovako kao što je inicijalno napisano (a mislim da je tako) da oni trebaju pravomoćnu presudu suda onda ne vidim gdje je i čime u zakonima i pravilnicima propisano da dostava takvog pismena mora biti isključivo od suda. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , AlexOne je napisao:

Sud je nadležan da donosi presude (i druge radnje naravno) pa tako i za slanje presuda.

Gdje piše da ti ne možeš nekome uručiti i zatražiti postupanje po pravomoćnoj, izvršnoj/ovršnoj i digitalno provjerljivoj vjerodostojnoj presudi u kojoj je već naložena radnja nekom tijelu kako i kada treba postupati. Pa iz tog razloga stranke i oblijeću pisarnice da im se udari pravomoćnost i s time idu u neku drugu instituciju ostvariti neko svoje pravo, na primjer.

Kao što sam u drugim postovima napomenuo, nisam pravnik, i ako se radi o tome da sud treba izdati nalog za tu radnju onda je to druga stvar.

No, ako je ovako kao što je inicijalno napisano (a mislim da je tako) da oni trebaju pravomoćnu presudu suda onda ne vidim gdje je i čime u zakonima i pravilnicima propisano da dostava takvog pismena mora biti isključivo od suda. 

na stranu pravna ispravnost - brže će biti požuriti sud sa slanjem policiji pravomoćne presude, klauzule pravomoćnosti, naredbe temeljem presude ili čega već nego se naganjat s njima sa svojim primjerkom presude.

Nažalost tako je trenutno stanje, po mom iskustvu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Ivo Kermartin je napisao:

na stranu pravna ispravnost - brže će biti požuriti sud sa slanjem policiji pravomoćne presude, klauzule pravomoćnosti, naredbe temeljem presude ili čega već nego se naganjat s njima sa svojim primjerkom presude.

Nažalost tako je trenutno stanje, po mom iskustvu

U privatnoj poruci sam mu to i savjetovao, da piše požurnicu.

No, ne slažem se s linijom manjeg otpora jer to nas je dovelo do ovoga gdje smo sad. Može izgledati da sam sitničav, ali mislim da je takav naš stav u cijeloj naciji doveo do ovoga. Možda ja nisam u pravu, kako kaže @sivko nije MUP ostale/druge institucije s čime se načelno slažem, ali nemojmo zaboraviti da je korijen ovog konkretnog problema to što netko ne želi pravovremeno napraviti tri klika, odnosno samo reći zapisničarki da napravi tri klika.

A da li sam ja sada u pravu zavisi o tome da li neki zakon ili pravilnik to izričito tako propisuje ili ne. A na to bi bilo dobro da se dobije konkretan odgovor ako netko zna.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija